logo iszczecinek.pl

Polecamy Przebudują drogi wojewódzkie i poprawią bezpieczeństwo Niezwykle rzadki, biały daniel spaceruje w okolicy Szczecinka Pomnik przyrody rosnący na terenie przedszkola jest niebezpieczny. Będzie wycięty Food Trucki zjadą się do Szczecinka na Festiwal Smaków Polecamy

50 tys. drzew posadzą podczas kolejnego KronoDrzewka. 34 klony trafią na ul. 28 lutego

20.04.2017 08:57
A A A
Zdjęcie do artykułu 50 tys. drzew posadzą podczas kolejnego KronoDrzewka. 34  klony trafią na ul. 28 lutego
fot. iszczecinek.pl

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia już po raz XVII odbędzie się akcja KronoDrzewko.  Te coroczne ekologiczne działania na stałe już wpisały się w kalendarz naszego miasta. Tegoroczna akcja odbędzie się, zarówno na terenie Szczecinka, jak i w lesie - w Leśnictwie Spore.

-To już nasza 17 akcja. W tym roku sadzimy aż 50 tys. drzew w całej Polsce. Akcja odbywa się jednocześnie we wszystkich miejscach gdzie mamy zakłady. Sadzimy w Poznaniu, w Strzelcach Opolskich, w Mielcu i Szczecinku - mówi Beata Rafało rzecznik firmy Kronospan.

Na pewno wielu z Państwa zauważyło także przygotowane już pod nowe drzewka miejsca przy ulicy 28 lutego. To właśnie tam dzięki akcji KronoDrzewko, w miejsce wyciętych starych drzew, "wyrosną" w najbliższą sobotę nowe drzewa. Według uzyskanych przez nas informacji posadzone tam zostaną 34 klony.

-O 9:00 rano podczas gdy część chętnych będziesz już sadziła drzewka w lesie, koło budynku starostwa powiatowego także rozpoczną się nasadzenie, weźmie w nich udział starosta i burmistrz - dodaje Beata Rafało.

Drzewka sadzone podczas wszystkich akcji firmy Kronospan, są doglądane przez leśników, dzięki temu wszyscy, którzy od kilku lat sadzą drzewka mogą także oglądać pozytywne skutki swoich działań.

-Dla nas akcja ważna jest także z tego powodu, że to nie tylko sadzenie nowych drzew. To również, działania integrujące naszych pracowników i mieszkańców miasta, którzy coraz liczniej pomagają nam w nasadzeniach - zdradza na zakończenie rzecznik.

Wszyscy chętni mogą przyłączyć się do akcji, spotkanie o godzinie 8:15!

/ES/


Materiały pasujące do KronoDrzewko

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka