logo iszczecinek.pl

Polecamy Oddolna inicjatywa może zbudować nawet... szpital! Plaga pijanych kierowców w niedzielny poranek Wystawa pojazdów zabytkowych w „mechaniku” Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

50 tys. drzew posadzą podczas kolejnego KronoDrzewka. 34 klony trafią na ul. 28 lutego

20.04.2017 08:57
A A A
Zdjęcie do artykułu 50 tys. drzew posadzą podczas kolejnego KronoDrzewka. 34  klony trafią na ul. 28 lutego
fot. iszczecinek.pl

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia już po raz XVII odbędzie się akcja KronoDrzewko.  Te coroczne ekologiczne działania na stałe już wpisały się w kalendarz naszego miasta. Tegoroczna akcja odbędzie się, zarówno na terenie Szczecinka, jak i w lesie - w Leśnictwie Spore.

-To już nasza 17 akcja. W tym roku sadzimy aż 50 tys. drzew w całej Polsce. Akcja odbywa się jednocześnie we wszystkich miejscach gdzie mamy zakłady. Sadzimy w Poznaniu, w Strzelcach Opolskich, w Mielcu i Szczecinku - mówi Beata Rafało rzecznik firmy Kronospan.

Na pewno wielu z Państwa zauważyło także przygotowane już pod nowe drzewka miejsca przy ulicy 28 lutego. To właśnie tam dzięki akcji KronoDrzewko, w miejsce wyciętych starych drzew, "wyrosną" w najbliższą sobotę nowe drzewa. Według uzyskanych przez nas informacji posadzone tam zostaną 34 klony.

-O 9:00 rano podczas gdy część chętnych będziesz już sadziła drzewka w lesie, koło budynku starostwa powiatowego także rozpoczną się nasadzenie, weźmie w nich udział starosta i burmistrz - dodaje Beata Rafało.

Drzewka sadzone podczas wszystkich akcji firmy Kronospan, są doglądane przez leśników, dzięki temu wszyscy, którzy od kilku lat sadzą drzewka mogą także oglądać pozytywne skutki swoich działań.

-Dla nas akcja ważna jest także z tego powodu, że to nie tylko sadzenie nowych drzew. To również, działania integrujące naszych pracowników i mieszkańców miasta, którzy coraz liczniej pomagają nam w nasadzeniach - zdradza na zakończenie rzecznik.

Wszyscy chętni mogą przyłączyć się do akcji, spotkanie o godzinie 8:15!

/ES/


Materiały pasujące do KronoDrzewko

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka