logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Złote Gody Państwa Teresy i Stanisława Łabul z Barwic

21.09.2018 09:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Złote Gody Państwa Teresy i Stanisława Łabul z Barwic
fot. archiwum Państwa Łabul

20 września 2018, w samo południe Zenon Maksalon Burmistrz Barwic i Renata Trembowelska kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Barwicach zapukali do drzwi Zacnych Jubilatów  Państwa Teresy i Stanisława Łabul. W obecności najbliższej rodziny, świętowaliśmy piękny i wzruszający Jubileusz 50-lecia małżeństwa. Gratulacje i życzenia przekazał także w imieniu własnym i radnych Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach Edward Trejnis.

Dokładnie 14 września, 50 lat temu Państwo Łabulowie w barwickim urzędzie stanu cywilnego złożyli przysięgę małżeńską. Obiecali sobie nawzajem dozgonną miłość i wierność, szacunek i przyjaźń. Obiecali, że będą się wspomagać w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Wywiązują się z danego słowa do dnia dzisiejszego.

Państwo Łabulowie wychowali dwoje dzieci, dochowali się czworo wnucząt. Razem stworzyli dom, w którym zawsze było i jest miejsce dla rodziny i najbliższych. Dom, z którego nikt nie wyszedł głodny. Dom, którego drzwi otwarte były i są dla wszystkich. I nie można tu nie wspomnieć, że talent kulinarny Pani Teresy niejednokrotnie można było poczuć na podniebieniach, podczas zabaw, sylwestrów i wesel.

Czuliśmy ten klimat otwartego dla wszystkich domu. Przy stole rozmowy nie miały końca i o tym, co minęło i o tym, jak jest. Były łzy wzruszenia i radosny śmiech. Wspólnie spędzony wspaniały czas, wspaniali Jubilaci. Myślę, że słowa Antoinego de Saint-Exupery "Najważniejsze jest, aby gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne, i dom pełen wspomnień." idealnie tu pasują.

Życzmy Szanownym Jubilatom dużo zdrowia, siły i dziękujemy za to, że mogliśmy być z Państwem w tak uroczystej chwili.

tekst: Renata Trembowelska

zdjęcia: archiwum Państwa Łabul

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region