logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Zdewastowali dwa bloki. Czy to przez konflikt z firmą budowlaną? [WIDEO]

02.08.2017 18:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Zdewastowali dwa bloki. Czy to przez konflikt z firmą budowlaną? [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Pomalowane sprayem elewacje bloków i klatki schodowe to skutki działań wandali, którzy działali pod osłoną nocy. Zniszczenia dokonano na dwóch blokach w miejscowości Trzebiele (gm. Biały Bór). Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że była to zorganizowana akcja.

Mieszkańcy są załamani. Bloki niedawno przeszły gruntowny remont elewacji. Odnowione zostały także klatki i dach. Kto dokonał zniszczeń? Tego na chwilę obecną nie wiadomo, choć mieszkańcy mają pewne podejrzenia.

Ogólnie mieszkańcy dwóch bloków, na których dokonano zniszczeń, nie mają wrogów. Jednak, jak sami mówią, mają konflikt z jedną z firm budowlanych, która przeprowadzała remont dachu. Okazało się, że po tym remoncie dach przecieka. Mieszkańcy wskazują, że remont był źle wykonany i domagali się od firmy poprawek w ramach gwarancji. Właściciel firmy odmówił wykonania prac, więc mieszkańcy poszli z tym do sądu i sprawę wygrali. Wyrok zapadł w ostatnich dniach i jest nieprawomocny. Najprawdopodobniej właściciel firmy będzie się od niego odwoływał.

Mieszkańcy podejrzewają, że zniszczenia mogą mieć coś wspólnego z tą sprawą, jednak nikt nikogo za rękę nie złapał. Sprawa została zgłoszona już na policję.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region