logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Zawody jeździeckie po latach wracają do Białego Boru. Pierwsze już w najbliższą sobotę

18.04.2018 12:36
A A A
Zdjęcie do artykułu Zawody jeździeckie po latach wracają do Białego Boru. Pierwsze już w najbliższą sobotę
fot. Polskie Związek Jeździecki

21 kwietnia (sobota) na terenie dawnego Państwowego Stada Ogierów w Białym Borze rozegrane zostaną regionalne i towarzyskie zawody konne w skokach przez przeszkody. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00. Na dziś zgłosiły się 132 konie, zawodnicy z całej północnej i części środkowej Polski. Zawodom towarzyszyć będą m.in.: pokaz zabytkowych ciągników i jarmark lokalnych produktów spożywczych. Impreza jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Będą to pierwsze zawody jeździeckie organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w byłym Stadzie Ogierów. Tym samym zawody po latach wracają do Białego Boru, i będzie to pierwszy krok do wskrzeszenia podupadłego ośrodka. KOWR chce, by odbywały się tu zawody o zasięgu europejskim, co zapewnić ma zmiana przepisów i planowane inwestycje.

Minister rolnictwa podczas marcowej wizyty w Białym Borze stwierdził, że ośrodek wymaga wsparcia i interwencji, by mógł zacząć ponownie funkcjonować.

- W skali kraju robimy przeglądy i tutejsza wizyta uświadamia mi jeszcze bardziej, że ten obiekt wymaga interwencji, wsparcia, by mógł zacząć funkcjonować. Jeśli już będzie spełniał warunki, to będą też korzystający - mówił podczas wizyty polityk, który zaznaczył, że jest szansa na reaktywację tego miejsca, które pozostałoby w rękach Skarbu Państwa.

Podczas wizyty ministrowi towarzyszyli m.in.: Małgorzata Golińska, wiceminister ochrony środowiska, europoseł Czesław Hoc, Lesław Spisak, wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego oraz Krzysztof Nieckarz, dyrektor OT KOWR Koszalin, w którego zarządzaniu są obecnie obiekty Stada Ogierów w Białym Borze.

- Cel jest jeden - powrót Białego Białego Boru do sportu jeździeckiego oraz hodowli, rekreacji i wypoczynku. Biały Bór jest kolebką polskiego Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Na terenie ośrodka odbywały się najważniejsze zawody międzynarodowe, krajowe, w tym mistrzostwa Europy i Polski, championaty młodych koni - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Spisak.

KOWR prowadzi także rozmowy z Polskim Związkiem Jeździeckim i z ministrem sportu, w sprawie utworzenia w Białym Borze ośrodka przygotowań olimpijskich WKKW. Mówi się również o możliwej współpracy ze Służewcem.

Kompleks dawnego Państwowego Stada Ogierów w Białym Borze, obejmujący 56 ha terenu i budynki, w tym pensjonat, stajnie i ujeżdżalnię, od dwóch lat jest ponownie w rękach Skarbu Państwa, a od niedawna w zasobie OT KOWR w Koszalinie.

PAP / iszczecnek.pl

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region