logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Za niezapięte pasy i brak świateł, kwaśna cytryna

11.04.2017 13:02
A A A
Zdjęcie do artykułu Za niezapięte pasy i brak świateł, kwaśna cytryna
fot. KPP Szczecinek

 

Wczoraj na ulicach Białego Boru pojawił się liczny patrol policji. Uzbrojeni w cytryny i wielkanocne pisanki uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze wspólnie ze szczecinecką drogówką kontrolowali zmotoryzowanych mieszkańców Białego Boru.

Tak w skrócie można byłoby przedstawić, to co działo się wczoraj od samego rana na drogach w Białym Borze. To już druga taka akcja prowadzona przez szczecinecką policję i klasę policyjną. Jak się okazało wrażenia z pierwszych działań na drodze w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego okazała się dla młodych ludzi tak cenna lekcją praktyczną, że postanowili i w tym roku zabiegać o kontynuację tej akcji.

Dzięki owocnej współpracy uczniowie policyjnej klasy mundurowej mogli z bliska przyjrzeć się pracy policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego z KPP w Szczecinku. Dowiedzieli się jak wygląda kontrola drogowa, o co pyta policjant i czego od kierującego wymaga w trakcie kontroli. Choć akcja miała charakter profilaktyczno - informacyjny nie zabrakło również sytuacji, w której uczniowie dowiadywali się jakie jest najpopularniejsze wykroczenie popełniane przez naszych kierujących. Jak się okazało, to właśnie nie zapięte pasy bezpieczeństwa i brak włączonych świateł jest najczęstszą przyczyną zatrzymania do kontroli. Uczniowie i na tą dolegliwość znaleźli receptę – kwaśną cytrynę.

Akcja cieszyła się dużym uznaniem, kierujący widząc tyle odblaskowych kamizelek z uśmiechem zatrzymywali się do policyjnej kontroli czekając niecierpliwie na rozwój dalszych wydarzeń.

KPP Szczecinek

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region