logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Za mundurem uczniowie sznurem…

26.04.2018 12:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Za mundurem uczniowie sznurem…
fot. Agnieszka Trusz

Już po raz kolejny Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze przedstawił swoją ofertą edukacyjną dla Gimnazjalistów na rok szkolny 2018/2019.

Pierwsza część tego dnia miała miejsce w auli szkolnej gdzie dyrektor szkoły przywitał przybyłych gimnazjalistów z Białego Boru, Bobolic, Brzeźna Szlacheckiego, Gwdy Wielkiej, Jastrowia, Okonka oraz Wierzchowa.

Następnie  z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego przedstawiono zasady rekrutacji i przebieg nauczania w poszczególnych typach szkół.  Uczniowie klas mundurowych przedstawili krótki pokaz w trakcie którego Gimnazjaliści zobaczyli musztrę, składanie i rozkładanie broni oraz obronę z wykorzystaniem sztuk  samoobrony.  Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz grupy szybkiego reagowania z Zakładu Karnego w Wierzchowie, która zaprezentowała obronę przed wybranym zagrożeniem oraz pokaz działań technik interwencji. Gimnazjaliści mogli również zapoznać się ze specyfiką pracy psa z  przewodnikiem.

Druga część tego dnia odbywała się na placu przed szkoła gdzie gimnazjaliści mogli obejrzeć pokaz musztry w tym paradnej oraz spróbować sił w rzucie granatem. Ponadto, 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy zaprezentował gimnazjalistom sprzęt będący na wyposażeniu wojska.

Komenda Powiatowa Policji pokazała motocykl policyjny, strój policjanta oddziałów prewencji zabezpieczającego imprezy masowe. Młodzież spróbowała swoich sił  w slalomie z użyciem alkogogli.

Studenci wraz z opiekunem z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Koszalina zrobili pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie mogli wypróbować swoich sił w trakcie ćwiczeń na fantomach.

Gimnazjaliści oraz ich rodzice obejrzeli szkołę i jej wyposażenie oraz m.in. siłownię, internat, strzelnicę (gdzie mogli postrzelać) oraz pokonać tor policyjny. Na zakończenie wszyscy spróbowali smacznej grochówki serwowanej z kuchni polowej.

Serdecznie dziękujemy jednostkom patronackim za aktywny udział i zorganizowanie ciekawych pokazów, a młodzieży za zaangażowanie w promowanie  szkoły. Wszystkie te działania miały na celu przedstawienie gimnazjalistom i ich rodzicom ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2018/2019 wraz z promocją jednostek patronackich.

Tekst : Andrzej Pastuszek
Zdjęcia: Agnieszka Trusz
 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region