logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Z Połczyna-Zdrój przez Barwice do Grzmiącej na rowerze. 10 km nowej ścieżki rowerowej

28.09.2018 07:21
A A A
Zdjęcie do artykułu Z Połczyna-Zdrój przez Barwice do Grzmiącej na rowerze. 10 km nowej ścieżki rowerowej
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Na trasie Połczyn-Zdrój-Barwice-Grzmiąca powstanie nowa ścieżka rowerowa. Prawie 10-kilometrowy odcinek drogi dla cyklistów poprowadzony będzie po śladzie dawnej linii kolejowej.

Przedsięwzięcie obejmuje swoim zakresem budowę drogi rowerowej o długości 9,4 km biegnącej po śladzie nieistniejącej już linii kolejowej relacji Połczyn Zdrój-Barwice-Grzmiąca. Inwestycja ma zachęcić mieszkańców do zmiany środka transportu z samochodowego na rowerowy w drodze do Barwic, w tym do budowanego tam centrum przesiadkowego, miejsc pracy czy szkół.

Koszt inwestycji to 3,3 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 przeznaczy 1,6 mln zł. Prace przy budowie ścieżki ruszyć mają w pierwszym kwartale 2019 roku, a zakończą się do marca 2020 roku.

Projekt będzie realizowany w ramach 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka niskoemisyjna”, działania 2.4 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Kontraktów Samorządowych”. Umowa uwzględniająca unijne dofinansowanie inwestycji podpisana zostanie w Barwicach w piątek, 28 września 2018 roku. Władze samorządu województwa reprezentować będzie Tomasz Sobieraj.

Biuro Prasowe / UMWZ

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region