logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Z Łubowa do Starowic. Piesza pielgrzymka i uroczysta Msza Święta

10.09.2018 12:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Z Łubowa do Starowic. Piesza pielgrzymka i uroczysta Msza Święta
fot. Magdalena Haas

W sobotę 8 września br. odbyła się piesza pielgrzymka z Łubowa do Starowic, by tam po 8 latach mogła zostać odprawiona msza święta. Pielgrzymka została zorganizowana przez proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łubowie, księdza Piotra Flisa.

Trasa pielgrzymi wiodła z Łubowa, przez Liszkowo, Jeziorna i Starowice. Rozpoczęła się o godz. 8:00 mszą święta w kościele w Łubowie. Po mszy grupa ponad 50 osób zebrała się pod kościołem by ruszyć we wspólną drogę. Pierwszy przystanek był w miejscowości Liszkowo. W kościele odbyła się wspólna modlitwa oraz chwilka odpoczynku. Do pielgrzymów dołączyła kolejna grupa osób. Kolejny odpoczynek odbył się pod krzyżem w miejscowości Jeziorna. Tam nieliczna grupa mieszkańców tej miejscowości przygotowała słodki poczęstunek i wodę dla spragnionych. Podczas całej drogi pielgrzymi wspólnie się modlili i śpiewali. Dołączali też kolejni pielgrzymi, pieszo, rowerowo.

Po godz. 12:00 z Łubowa wyruszył także autokar z kolejną grupą wiernych, którzy nie mogli iść wspólnie w pieszej pielgrzymce, aby mogli wziąć udział w uroczystej mszy w Starowicach w kościele pw. Św. Stanisława Kostki. Dojechali także wierni z Bornego Sulinowa.

Uroczystą mszę świętą o godzinie 13:00 odprawił ksiądz Piotr Flis i proboszcz parafii w Bornem Sulinowie, ksiądz Jerzy Stadnik. We mszy uczestniczyło ponad 200 wiernych z okolicznych wiosek (Łubowa, Rakowa, Liszkowa, Noblin, Strzeszyna, Ostrorógu, Starowic, Bornego Sulinowa).

Po wspólnej modlitwie odbył się odpust parafialny. Strażacy z Łubowa przygotowali strażacką grochówkę, grillowaną kiełbaskę, a gospodynie wypieki.

Ksiądz Piotr dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

 

Magdalena Haas

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region