logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Z Koszalina przez Szczecinek i Poznań na Śląsk. Zobacz jak będzie przebiegała droga S11

10.02.2019 10:44
A A A
Zdjęcie do artykułu Z Koszalina przez Szczecinek i Poznań na Śląsk. Zobacz jak będzie przebiegała droga S11
fot. Ministerstwo Infrastruktury

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w obecności wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera i wiceminister Małgorzaty Golińskiej aneks do programu inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S11 Koszalin – Szczecinek na odcinku od węzła Koszalin Zachód do węzła Bobolice. Dzięki temu zabezpieczone zostaną środki na realizację zadania w wysokości umożliwiającej GDDKiA wszczęcie postępowania przetargowego.

-Droga ekspresowa S11 Koszalin – Bobolice to bardzo ważna trasa, na którą mieszkańcy środkowego Pomorza i Wielkopolski czekali od lat. S11 to przykład na to, że dotrzymujemy obietnic i w ramach walki z wykluczeniem komunikacyjnym sukcesywnie przygotowujemy do realizacji kolejne drogi. Decyzja o zwiększeniu finansowania tego odcinka pozwoli GDDKiA na ogłoszeniem przetargu na realizację – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- To prawdziwa droga życia dla naszego regionu –komentuje na Twitterze szczecinecka posłanka Małgorzata Golińska.

Po podpisaniu aneksu szacunkowy łączny koszt inwestycji wynosi obecnie 1 487 mln zł (wcześniej 1 208 mln zł).  Głównym czynnikiem wzrostu kosztów jest wzrost cen materiałów budowlanych oraz wynagrodzeń w sektorze budowlanym.

Przewidywany okres realizacji inwestycji w trybie „projektuj i buduj" to lata 2019–2023. Wybór wykonawcy jest planowany w 2019r.

 

Cała droga S11 na terenie województwa zachodniopomorskiego jest obecnie w budowie, bądź w przygotowaniu. Powstają odcinki wspólnego przebiegu dróg S6 i S11 od Kołobrzegu do Koszalina, odcinek S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin oraz obwodnica Szczecinka. Wszystkie te odcinki przewidziane są do zakończenia w tym roku. W 2023 roku powinien być gotowy fragment od Koszalina do Bobolic, dla którego właśnie zatwierdzono aneks. Na odcinku od Bobolic do Szczecinka opracowywana jest dokumentacja, obejmująca również projekt budowlany i projekty wykonawcze. Odcinek ten będzie w 2021 roku gotowy do realizacji w formule buduj. Docelowo droga S11 połączy Pomorze Środkowe przez Poznań ze Śląskiem.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region