logo iszczecinek.pl

Polecamy PKS stawia na transport ciężarowy. Pierwsze ciężarówki już dotarły do spółki Sukces szczecineckich kryminalnych w wojewódzkim konkursie Centralny plac zabaw ma być gotowy w połowie wakacji Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Wziął amfetaminę i wsiadł do samochodu... z amfetaminą

04.12.2015 09:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Wziął amfetaminę i wsiadł do samochodu... z amfetaminą
fot. KPP Szczecinek

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku zatrzymali mężczyznę, który prowadził Mercedesa pod wpływem narkotyków. Podczas interwencji okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu, a 24- letni kierowca przewoził w samochodzie amfetaminę. Za popełnione przestępstwa grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze szczecineckiej drogówki na terenie gminy Borne Sulinowo prowadzili pomiar prędkości na drodze krajowej K-20 w stronę Czaplinka. Wyjeżdżający z jednej z miejscowości Mercedes w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 90km/h jechał z prędkością większą o 39km/h. Kierujący widząc patrol policji gwałtownie zahamował, zawrócił i zaczął uciekać. Szybka reakcja mundurowych nie pozwoliła kierującemu oddalić się z miejsca, a widząc zmniejszającą się odległość policyjnego radiowozu, kierujący gwałtownie zahamował i zatrzymał pojazd na poboczu. W trakcie kontroli okazało się, że w Mercedesie na tylnej kanapie obok siedzącego tam pasażera leżą narkotyki. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Młody mężczyzna przyznał, że samochód, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ podczas wcześniejszej kontroli policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Ponadto okazało się 24–letni kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy. Zarówno kierujący jak i pasażer zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia 24-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Mieszkaniec Czaplinka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Matys, KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region

+ https://www.renault.pl/oferta/megane-dla-biznesu.html Reklama