logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Wilki zaatakowały stado owiec na oczach właściciela [WIDEO]

02.08.2018 13:35
A A A
Zdjęcie do artykułu Wilki zaatakowały stado owiec na oczach właściciela [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Wilki po raz kolejny dały o sobie znać. W czwartek rano wataha wilków zaatakowała stado owiec w miejscowości Tarmno (gm. Barwice). Wszystko działo się zaledwie kilkasetmetrów od zabudowań, na oczach przerażonego właściciela. 

-Na pastwisko wybiegło z lasu około 6 wilków –relacjonuje Józef Andrusiów, owczarz w Tarmna, którego stado liczy około 300 sztuk owiec. –Agresywne wilki rzuciły się na owce i w ogóle nie zwracały uwagę na moje krzyki.

Stado owiec rzuciło się do ucieczki, a wilki zaatakowały najmniejsze i najsłabsze zwierzęta. Po chwili wataha wróciła do lasu zabierając ze sobą trzy jagnięta. Kolejne trzy zostały poranione i to właśnie te zwierzęta hodowca przywiózł pod siedzibę Urzedu Gminy w Barwicach, aby urzędnicy zobaczyli do jakich sytuacji dochodzi.

Przypomnijmy, że według ostatniej inwentaryzacji wilków wykonanej przez Regionalną Dyekcję Lasów Państwowych wynika, że na jej terenie żyje ponad 260 wilków. Szacuje się, że w pobliżu Szczecinka może ich być około 60-70.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region