logo iszczecinek.pl

Polecamy Panda zderzyła się z Saabem i dachowa Kandydat na burmistrza chce budżetu obywatelskiego [WIDEO] Peugeot wypadł z drogi i spadł z kilkumetrowej skarpy W parku powstaje Centralny Plac Zabaw Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Wataha wilków weszła na prywatną posesję. Przestraszeni mieszkańcy powiadomili policję

02.01.2018 17:08
A A A
Zdjęcie do artykułu Wataha wilków weszła na prywatną posesję. Przestraszeni mieszkańcy powiadomili policję
fot. archiwum RDLP w Szczecinku

Dość nietypowo zaczął się Nowy Rok mieszkańcom jednego z domów w Grabiążku, niewielkiej miejscowości leżącej w gminie Barwice. O świcie na teren posesji wpadła wataha wilków. Przerażeni mieszkańcy powiadomili policję.

Ze zgłoszenia mieszkańców wynikało, że wilki zagoniły na podwórko sarnę, którą następnie miały rozszarpać.

Komisarz Tomasz Bykowski, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku potwierdza, że takie zgłoszenie wpłynęło do szczecineckich policjantów 1 stycznia około godziny 6 nad ranem. Kiedy patrol policji dojechał na miejsce wilków już nie było, ale widoczne były liczne ślady łap. Interwencja zakończyła się na spisaniu notatki służbowej.

Z ostatnich szacunkowych danych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku jest około 500 wilków. Na stronach RDLP oraz nadleśnictw można znaleźć filmy wilków i ich ślady.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region