logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Walczą o karetkę dla Bornego Sulinowa

21.05.2018 09:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Walczą o karetkę dla Bornego Sulinowa
fot. iszczecinek.pl

O potrzebie umiejscowienia podstacji zespołu ratownictwa medycznego w Bornem Sulinowie rozmawiano już od dawna. Jest ona bardzo potrzebna i co do tego nie ma wątpliwości. Świadczą o tym liczne głosy mieszkańców oraz wnioski dyrektora SP ZOZ w Bornem Sulinowie.

Utworzenie w Bornem Sulinowie podstacji ZRM znacząco wpłynęłoby na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego też po raz kolejny podjęto próbę powołania zespołu ratownictwa medycznego typu „P”, który funkcjonowałby w Bornem Sulinowie przez cały rok. Pierwsze pisma w tej sprawie zostały skierowane do Wojewody Zachodniopomorskiego w 2016r. Obecnie do próśb mieszkańców Bornego Sulinowa aktywnie przyłączył się Starosta Szczecinecki oraz Prezes Szpitala w Szczecinku.

Utworzenie zespołu wymaga wprowadzenia zmian w Planie Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego. Dysponentem i prowadzącym ZRM byłby Szpital w Szczecinku Sp. z o.o.

Zapotrzebowanie na powstanie zespołu determinują przede wszystkim potrzeby społeczne, struktura demograficzna gminy oraz uwarunkowania geograficzne. Dodajmy, że na chwilę obecną karetka z najbliższej stacji ratownictwa medycznego jedzie do Bornego Sulinowa aż kilkanaście minut. 

Powołując zespół ratownictwa medycznego w Bornem Sulinowie, zostałaby zapewniona realizacja parametrów czasów dotarcia, o których mowa w art. 24 ustawy z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, w ramach którego zespół byłby dysponowany na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności.

Nadmienić należy, że Borne Sulinowo posiada wyszkolony personel medyczny, który posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu ratownika medycznego oraz miejsce, gdzie mieściłaby się podstacja.

Powołanie zespołu, który pospieszy z pierwszą pomocą i zapewni transport pacjenta do szpitala, gdzie będzie czekać na niego wszystko, co niezbędne, może uratować niejedno życie.

źródło: bornesulinowo.pl

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region