logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

W Nadleśnictwie Borne Sulinowo zakończyła się budowa nowej dostrzegalni pożarowej

26.09.2018 08:14
A A A
Zdjęcie do artykułu W Nadleśnictwie Borne Sulinowo zakończyła się budowa nowej dostrzegalni pożarowej
fot. Nadleśnictwo Borne Sulinowo

W Nadleśnictwie Borne Sulinowo zakończyła się budowa nowej dostrzegalni pożarowej. Inwestycja była realizowana w ramach "Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów". Jego beneficjentem są Lasy Państwowe, natomiast sam projekt uzyskał  unijne dofinansowanie ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt inwestycji to około 712 tys. złotych.

Nowa dostrzegalnia znajduje się w leśnictwie Machliny i jest drugim tego typu obiektem w  nadleśnictwie.  Nowo wybudowana wieża o konstrukcji żelbetowej z  zamontowaną na szczycie kabiną obserwacyjną osiąga wysokość 47 m. Miejsce pracy obserwatora zostanie wyposażone w specjalistyczny sprzęt do lokalizacji pożarów. Z kabiny zapewniona jest widoczność dookoła (360°) na odległość kilkudziesięciu kilometrów w zależności od warunków pogodowych.

W przyszłym sezonie pożarowym kontrola lasów i terenów wokół będzie jeszcze dokładniejsza. Wczesne wykrycie pożaru pozwoli na przeprowadzenie szybkiej i  skutecznej akcji gaśniczej.

Nadleśnictwo Borne Sulinowo

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region