logo iszczecinek.pl

Polecamy Wyborczy falstart kandydata na burmistrza? SLD pisze do Krajowego Biura Wyborczego Śmierć pod kołami śmieciarki. Tragiczny wypadek na ul. Mierosławskiego Łabędź połknął kotwiczkę i 2 metry żyłki. W porę przyszła pomoc [WIDEO] UTWS w Kronospan - redukcja emisji o 99%! Oferta specjalna w Uzdrowisku Połczyn Polecamy

W Lotyniu też bili rekord świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

16.10.2017 13:24
A A A
Zdjęcie do artykułu W Lotyniu też bili rekord świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej
fot. iszczecinek.pl

16 pażdziernika obchodzimy Europejski  Dzień Przywracania Czynności Serca, w związku z tym już po raz czwarty w Polsce odbyło się  bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób.  Akcję po raz kolejny zorganizowała Fundacja WOŚP i niesamowite jest to, że jednego dnia tyle tysięcy osób w całej Polsce pokazało w jednej chwili, że umie udzielać pierwszej pomocy.

W akcji wzięli udział zarówno najmłodsi uczniowie szkół podstawowych, w których realizowany jest Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować", ale także pracownicy innych instytucji: placówek urzędowych, prywatnych firm, uczelni wyższych, a także wielu innych jednostek zaangażowanych w naukę i promocję pierwszej pomocy. Zasada była prosta - wystarczyło zarejestrować się na stronie internetowej, mieć lub wypożyczyć  fantoma i o godzinie 12:00 przez pół godziny prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Akcja taka odbyła się między innymi w Zespole Szkół w Lotyniu. Uczniowie szkoły podstawowej i także przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem brali udział w tej ciekawej inicjatywie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, następnie każdej grupie przydzielono fantoma medycznego i dokładnie o godz. 12 zaczęto resuscytację, symultanicznie na kilku stanowiskach. Była to okazja nie tylko do wspólnego bicia rekordu, ale także do nauki pierwszej pomocy.

Działania wsparła lotyńska Straż Pożarna i Grupa Ratownicza Promed.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region