logo iszczecinek.pl

Polecamy Wychodząc z domu zobaczył ruszający się, ale zawiązany worek Rada Powiatu - nie do końca znana Film myśliwego z Darzboru ma 70 tysięcy wyświetleń w 18 godzin! Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Termomodernizacja szkoły w Wierzchowie

02.02.2018 10:14
A A A
Zdjęcie do artykułu Termomodernizacja szkoły w Wierzchowie
fot. Kamila Cieślińska

Zakończyły się prace budowlane związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. W obiekcie wymieniono zdekapitalizowaną stolarkę okienna i drzwiową, docieplono ściany zewnętrzne, ściany zewnętrzne przy gruncie, stropodach wentylowany, stropodachy pełny i strop zewnętrzny nad wejściem do budynku.

W celu podwyższenia sprawności instalacji centralnego ogrzewania wymieniono grzejniki płytowe z zaworami termostatycznymi oraz izolacją termiczną przewodów. Poprzez wymianę kotłów gazowych z palnikami atmosferycznymi na kotły gazowe kondensacyjne uzyska się wyższą efektywność energetyczną. W pomieszczeniu sali gimnastycznej zamontowano urządzenia wentylacji mechanicznej bezkanałowej z odzyskiem ciepła.

Całkowita wartość zadania wyniosła prawie 1,1 mln zł, na którą Gmina Szczecinek pozyskała dofinansowanie w formie dotacji i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kamila Cieślińska

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region