logo iszczecinek.pl

Polecamy Uciekali oplem przed policją. Kierowca zostawił pasażerów i zbiegł Kamil Kiljanek i Antoni Biedziuk zwycięzcami Grand Prix Szczecinka 2018 Kłęby czarnego dymu nad miastem. Na terenie działek płonęły opony i altanka [WIDEO] Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Szybciej i bezpieczniej dojedziemy do Koszalina

22.02.2017 09:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Szybciej i bezpieczniej dojedziemy do Koszalina
fot. GDDKiA

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na fizyczne rozpoczęcie budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11. Obecnie wykonawca oczekuje na ostatnie pozwolenia, które pozwolą mu na rozpoczęcie inwestycji (ZRID). Z tego co udało nam się dowiedzieć, takie zezwolenie wkrótce powinno zostać wydane. Zgodnie z planem roboty budowlane powinny rozpocząć się już w marcu.

Tymczasem mamy kolejną dobrą wiadomość z dróg w naszym regionie, która z pewnością ucieszy osoby, które często odwiedzają Koszalin. Pod koniec ubiegłego roku Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło program inwestycyjny obejmujący prace przygotowawcze dla odcinka drogi S11 Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km.

-Decyzja ta umożliwiła ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację koncepcji programowej dla tego odcinka. Wykonana dokumentacja uszczegółowi rozwiązania projektowe, w jej ramach zostaną również wykonane badania geologiczne, jest niezbędne do realizacji tej inwestycji w formule projektuj i buduj –informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA.

O krajowej „jedenastce”

Droga krajowa nr 11 Kołobrzeg – Poznań - Bytom to jedna z podstawowych tras komunikacji drogowej łącząca środkowe i wschodnie wybrzeże Bałtyku poprzez tereny Wielkopolski ze Śląskiem, a poprzez autostradę A4 z Małopolską i Podkarpaciem.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region