logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Strażnicy leśni z RDLP Szczecinek uratowali kobietę

05.03.2019 11:22
A A A
Zdjęcie do artykułu Strażnicy leśni z RDLP Szczecinek uratowali kobietę
fot. RDLP Szczeicnek / facebook

Wczoraj (4.03.2019) od godziny 15:00 rodzina poszukiwała 83-letnią mieszkankę gm. Borzytuchom. O godzinie 22:00 zgłoszono jej zaginięcie w KPP w Bytowie. Do poszukiwań włączyły się, oprócz policji, straż pożarna (OSP i PSP) oraz Straż Leśna z Nadleśnictwa Bytów.

O godzinie 4:10 strażnicy leśni Olech Sinkiewicz i Tadeusz Talewski odnaleźli przy pomocy kamery termowizyjnej poszukiwaną osobę na obszarze leśnym ok. 1,5 km od miejscowości Krosnowo (gm. Borzytuchom).

Według informacji z policji, poszukiwana kobieta była w stanie silnego wychłodzenia, w miejscu, w którym bez pomocy sprzętu termowizyjnego nie było szans na odnalezienie.

-W ubiegłym roku na terenie Nadleśnictwa Bytów odbyły się wspólne ćwiczenia służb mundurowych polegające na koordynacji działań przy poszukiwaniu osób zaginionych na obszarach leśnych. Dzięki tego typu działaniom leśnicy mogą dołożyć cegiełkę na rzecz lokalnej społeczności i być skutecznymi uczestnikami akcji ratowniczej –mówi Daniel Lemke - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytów.

-Dobre przygotowanie i profesjonalizm strażników leśnych oraz znajomość terenu i nowoczesny sprzęt dały pozytywne rezultaty. Jesteśmy dumni z naszych służb – mówi Marek Stasiuk, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region