logo iszczecinek.pl

Polecamy KLER - marketingowy majstersztyk Wybory samorządowe 2018: Jak oddać głos? [wideo] Wyjechał busem pod Audi "Gaudeamus Igitur" w Krono Design Center Trwa cisza wyborcza. Komentarze na portalu iszczecinek.pl wyłączone Polecamy

STARY CHWALIM. Strażacy ochotnicy mają nowy wóz za ponad 750 tys. zł

02.01.2018 09:42
A A A
Zdjęcie do artykułu STARY CHWALIM. Strażacy ochotnicy mają nowy wóz za ponad 750 tys. zł
fot. OSP Stary Chwalim

Nowy wóz strażacki za ponad 750 tysięcy złotych trafił do gminy Barwice. Z wozu ratowniczo-gaśniczego będą korzystali ochotnicy z OSP Stary Chwalim. Pojazd udało się zakupić dzięki funduszom unijnymi, wsparciu samorządów i instytucji.

Nowy samochód to 340-konny MAN z napędem na 4 koła. W kabinie jest miejsce dla 6 strażaków. Pojemność zbiorników na środki gaśnicze to ponad 5000 litrów. Do tego zamontowano bardzo wydajne pompy. Pojazd jest uterenowiony i został dodatkowo wyposażony w wyciągarkę. Taka wersja na pewno przyda się strażakom, którzy często muszą dojechać do zdarzeń w trudnym terenie.

Wóz został zakupiony w ramach projektu Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych, który współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dodatkowo zakup wsparli: UM Barwice , WFOŚiGW Szczecin oraz nadleśnictwa Czaplinek, Połczyn Zdrój, Bobolice i Borne Sulinowo.

fot. OSP Stary Chwalim

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region