logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Stare Wierzchowo z pucharem Wójta Gminy Szczecinek w XVIII Turnieju Sołectw

17.07.2018 09:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Stare Wierzchowo z pucharem Wójta Gminy Szczecinek w XVIII Turnieju Sołectw
fot. Anna Kapelska

W miniony weekend odbyła się XVIII edycja Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Szczecinek.  Zgodnie z regulaminem został on zorganizowany na terenie Sołectwa, które zwyciężyło w zeszłym roku – czyli w Omulnej. Choć przez cały tydzień aura nas nie rozpieszczała, to trzeba przyznać, że w sobotę pogoda dopisała i Turniej Sołectw rozegrano w pełnym słońcu.

W rywalizacji o Puchar Wójta wzięło udział  9 sołectw: Dalęcino, Gwda Wielka, Gałowo, Godzimierz,  Krągłe,  Omulna,  Stare Wierzchowo, Wilcze Laski i Żółtnica. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas oraz Sołtys Omulnej Zdzisław Tomaszczyk.  Drużyny w 4-osobowym składzie rywalizowały w 6 konkurencjach: bieg z miską wody, przeciąganie liny, cięcie pala, strzał na bramkę, rzut łańcuchem oraz toczenie opony. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane pod czujnym okiem sędziego turnieju, Pana Jacka Słowińskiego.

Po długiej i zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. XVIII edycję Turnieju Sołectw wygrało Sołectwo Stare Wierzchowo zdobywając 56  punktów. Sołectwa Omulna i Galowo zdobyły taką samą ilość punktów - po 50, w związku z tym o kolejności zajętych miejsc zadecydowała dogrywka. I tak na II miejscu znalazło się sołectwo Gałowo a na III miejscu gospodarze Turnieju - Sołectwo Omulna.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody,  które wręczyli  Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas oraz Dyrektor Stowarzyszenia LGD POJEZIERZE RAZEM Dariusz Siubdzia. Wszystkie Sołectwa otrzymały dyplomy uczestnictwa.

Podczas  turnieju można było skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Mieszkańcy Omulnej przygotowali  przepyszną gastronomię oraz loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Dziećmi zajmowała się animatorka, która m. in.  malowała buźki, robiła brokatowe tatuaże oraz przygotowała pokaz ogromnych baniek mydlanych. Starsze dzieci mogły skorzystać z przejażdżki gokartami. Po zakończeniu konkurencji turniejowych pałeczkę przejęła OSP Lotyń, która przygotowała mnóstwo dodatkowych konkurencji dla dzieci oraz "kąpiel w pianie". OSP Żółtnica, która zabezpieczała cały turniej również zajęła się najmłodszymi uczestnikami dając im m. in. możliwość zwiedzania pojazdu strażackiego.

Na koniec imprezy podziękowano uczestnikom Turnieju za świetną zabawę oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w organizację turnieju, w szczególności Sołectwu Omulna, OSP Żółtnica, OSP Lotyń, panu Jackowi Słowińskiemu, OSIR Szczecinek oraz pracownikom Urzędu Gminy Szczecinek.

Anna Kapelska

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region