logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Sprzedam Dom Oficera- Pilnie –TANIO

07.01.2019 07:29
A A A
Zdjęcie do artykułu Sprzedam Dom Oficera- Pilnie –TANIO
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Sprzedam Dom Oficera- Pilnie -TANIO!!! Cena do negocjacji!!! – ogłoszenie o takiej treści pojawiło się w połowie grudnia na jednym z portali ogłoszeniowych. To kolejna próba sprzedaży obiektu, który kiedyś był reprezentacyjnym budynkiem garnizonu Gross Born.

Dom Oficera zbudowany został przez Niemców w latach 1934 – 36. Mieściły się w nim sale wykładowe szkoły artylerii armii niemieckiej – Wehrmachtu. Za czasów, kiedy w Bornem stacjonowały wojska radzieckie, było tu między innymi kasyno, kino, restauracja oraz pokoje dla gości. W latach 90. budynek trafił w prywatne ręce i od tego czasu sukcesywnie był plądrowany przez złomiarzy. Doszło tam do wielu pożarów. Dziś budynek jest w opłakanym stanie i raczej nie ma szans na jego odbudowę.

Jak czytamy w aktualnym ogłoszeniu, generalnego remontu wymagają: dachy nad zabudową wewnętrzną, tynki wewnętrzne, posadzki i podłogi, stolarka okienna i drzwiowa, wszystkie instalacje, kotłownia, elewacja oraz elementy zewnętrzne. Dobudowana w latach 70-tych XX część budynku o konstrukcji stalowej, w której mieściła się restauracja jest w złym stanie technicznym.

Nieruchomość cechuje historyczny klimat, którą można zagospodarować na piękny hotelik z salami bankietowymi, cudną restauracje z widokiem i zejściem do jeziora Pile.

Przy aktualnym ogłoszeniu nie podano ceny, a jedynie zapis „ cena do negocjacji”.

Do tej pory było kilka prób sprzedaży Domu Oficera. Po raz ostatni wystawiony był na aukcji komorniczej w 2017 roku za cenę 1,4 mln. Poza budynkiem o pow. ponad 5 tysięcy metrów kw. na sprzedaż były również działki o łącznej powierzchni 5 hektarów.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region