logo iszczecinek.pl

Polecamy Uciekali oplem przed policją. Kierowca zostawił pasażerów i zbiegł Kamil Kiljanek i Antoni Biedziuk zwycięzcami Grand Prix Szczecinka 2018 Kłęby czarnego dymu nad miastem. Na terenie działek płonęły opony i altanka [WIDEO] Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Spędzili ferie zimowe w słonecznej Hiszpanii

02.03.2017 10:31
A A A
Zdjęcie do artykułu Spędzili ferie zimowe w słonecznej Hiszpanii
fot. Grzegorz Tomaszewicz

Ferie zimowe 2017 uczniowie Zespołu Szkół w Barwicach oraz zawodnicy Błoni Barwice i AP Reissa/Błonie spędzili w tym roku w słonecznej Hiszpanii. Wyjazd podzielony był na dwie części: turystyczną i sportową.

Lloret de Mar przywitało deszczem i temperaturą około 16 stopni, ale już w kolejne dni słońca nie brakowało. Co prawda część osób zajechała z przeziębieniem, ale syropki z cebuli i czosnku przygotowane przez opiekunów pozwoliły zminimalizować problem.

Grupa turystyczna po zakwaterowaniu w hotelu Top Royal Star zwiedziła  miasteczko oraz plażę główną nad Morzem Śródziemnym. W kolejne dni uczestnicy zwiedzili wspaniałe zakątki miasta: ogrody Clotyldy, a także skalne miasto – Tossa de Mar oraz Blanes. W tym czasie termometry pokazywały już temperaturę 20 stopni. Sprzyjało to spacerowaniu, zażywaniu kąpieli słonecznych i nie tylko. Uczestnicy wycieczki bardzo chętnie korzystali z basenu na zewnątrz hotelu. Ogromną atrakcją były wyjazdy do Barcelony. Odwiedziliśmy charakterystyczne dla tego miasta miejsca, m.in. Sagradę Familia, La Rambla, pomnik Krzysztofa Kolumba, a także muzeum FC Barcelony. Stadion Camp Nou wywarł ogromne wrażenie na zwiedzających. Była okazja zobaczyć trofea klubu, szatnie, wyjść na murawę, zasiąść na ławce dla zawodników rezerwowych, a także wejść na szczyt stadionu, w miejsce dla komentatorów. Wisienką na torcie był mecz FC Barceolny, w którym duma Katalonii wygrała po dwóch bramkach Messiego z Leganes 2:1.

W samym hotelu atrakcji również nie brakowało. Były pokazy tańców brazylijskich a także dyskoteki w rytm muzyki z różnych stron świata. Dzięki operatywności naszych uczniów również polskiej.

Grupa sportowa cały program podporządkowany miała treningom i sparingom, tak, by solidnie przygotować się do rundy wiosennej. Po porannym bieganiu wzdłuż Morza Śródziemnego były dwa treningi przeplatane sparingami z hiszpańskimi drużynami, a także polskimi, które w tym czasie przebywały na zgrupowaniu.  Ostatniego dnia rozegrany został na plaży mini turniej. Swoją drużynę mieli również trenerzy. Wśród nich jeden z kierowców firmy Sołtysik Reisen, z którymi mieliśmy przyjemność jechać. Warto dodać, że był on kiedyś młodzieżowym zawodnikiem ekstraklasowej drużyny Piast Gliwice. Zabawa była przednia. Mimo remisu w ostatnim meczu trenerzy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Na koniec w imieniu firmy BK Turismo organizującej wyjazd trenerzy wręczyli medale za udział w zgrupowaniu.

Teraz mamy nadzieję na efekty ciężkiej pracy, czyli dobrą grę w lidze.

Wyjazd zorganizowany został przez BK Turismo, transport natomiast zapewniła firma Sołtysik Reisen z Gliwic za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i trzeba było wrócić do szarej rzeczywistości, ale z miłą chęcią wrócimy tam za rok.

Grzegorz Tomaszewicz 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region