logo iszczecinek.pl

Polecamy Wydaje bilety tylko do 14:30 Elektryki już jeżdżą po ulicach Szczecinka. Na razie jednak do nich nie wsiądziemy Złodziej tabletów schwytany dzięki monitoringowi miejskiemu Wypadek samochodu ze skuterem Bale Sylwestrowe. Są jeszcze wolne miejsca! Polecamy

ŚMIADOWO. Brukowa droga przeszła do historii [WIDEO]

02.12.2018 20:47
A A A
Zdjęcie do artykułu ŚMIADOWO. Brukowa droga przeszła do historii [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

To był ostatni odcinek drogi krajowej nr 20 w województwie zachodniopomorskim posiadający nawierzchnię brukową. Mowa o 1,3-kilometrowym odcinku drogi przebiegającej przez Śmiadowo, w gminie Borne Sulinowo. W tych dniach zakończył się remont drogi, który prowadzony był przez ostatnich kilka miesięcy. 

Zakres robót objął przebudowę drogi przy jeziorze Śmiadowo i w samej wiosce. Dotychczasowa nawierzchnia z kostki kamiennej pochodzącej z lat 30 ubiegłego wieku została zastąpiona nową nawierzchnią bitumiczną. Przy okazji remontu dogi wybudowano kanalizację deszczową, zatoki autobusowe i chodniki. Przy jeziorze powstały miejsca parkingowe.

-Brak właściwej nośności, pogarszający się komfort przejazdu, brak kanalizacji w miejscowości Śmiadowo oraz ograniczona przyczepność pojazdów na nawierzchni z kostki kamiennej spowodowały konieczność przebudowy tego odcinka –powiedział w jednym z wcześniejszych wywiadów Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace prowadzone były od maja i pochłonęły blisko 7 mln zł.

DROGA PODCZAS REMONTU - maj 2018

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region