logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

ŚMIADOWO. Brukowa droga przeszła do historii [WIDEO]

02.12.2018 20:47
A A A
Zdjęcie do artykułu ŚMIADOWO. Brukowa droga przeszła do historii [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

To był ostatni odcinek drogi krajowej nr 20 w województwie zachodniopomorskim posiadający nawierzchnię brukową. Mowa o 1,3-kilometrowym odcinku drogi przebiegającej przez Śmiadowo, w gminie Borne Sulinowo. W tych dniach zakończył się remont drogi, który prowadzony był przez ostatnich kilka miesięcy. 

Zakres robót objął przebudowę drogi przy jeziorze Śmiadowo i w samej wiosce. Dotychczasowa nawierzchnia z kostki kamiennej pochodzącej z lat 30 ubiegłego wieku została zastąpiona nową nawierzchnią bitumiczną. Przy okazji remontu dogi wybudowano kanalizację deszczową, zatoki autobusowe i chodniki. Przy jeziorze powstały miejsca parkingowe.

-Brak właściwej nośności, pogarszający się komfort przejazdu, brak kanalizacji w miejscowości Śmiadowo oraz ograniczona przyczepność pojazdów na nawierzchni z kostki kamiennej spowodowały konieczność przebudowy tego odcinka –powiedział w jednym z wcześniejszych wywiadów Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace prowadzone były od maja i pochłonęły blisko 7 mln zł.

DROGA PODCZAS REMONTU - maj 2018

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region