logo iszczecinek.pl

Polecamy W 2018 roku wydaliśmy na mandaty ponad milion złotych Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Seniorzy z Bornego Sulinowa nie mogą narzekać na nudę

09.03.2019 11:47
A A A
Zdjęcie do artykułu Seniorzy z Bornego Sulinowa nie mogą narzekać na nudę
fot. MGOPS w Bornem Sulinowie

Minął drugi miesiąc funkcjonowania na terenie gminy Borne Sulinowo Klubu Senior +. Klub cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony seniorów.

-Jest nam niezmiernie miło, że seniorzy tak licznie odpowiadają na naszą ofertę i jednocześnie pomagają w tworzeniu placówki – mówi Mariola Siniarska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie.

Na koniec miesiąca lutego br. deklarację uczestnictwa w zajęciach i różnego rodzaju spotkaniach Klubu Senior+ złożyło 30 osób. W lutym br. klubowicze Klubu Senior+ poprzez uczestnictwo w wykładzie specjalisty pracy socjalnej tut. OPS mieli możliwość przybliżenia sobie wiedzy na temat polityki senioralnej.

Do ciekawych spotkań należy również zaliczyć spotkanie z Justyną Czajkowską, która zaprezentowała właściwości zdrowotne oleju tłoczonego na zimno. Z kolei Święto Zakochanych zwane Walentynkami było okazją do wspomnień o miłościach z lat szkolnych. Nie zapomniano również o solenizantce Walentynie, której odśpiewano „Sto lat” i składano serdeczne życzenia imieninowe.

W tłusty czwartek nie obyło się bez smażenia pączków, faworków i miło spędzonego czasu przy kawie i herbacie. Zapachy przygotowywanych słodkości roznosiły się po całym budynku. Seniorzy są także pomysłodawcami utworzenia grupy artystycznej o nazwie „Na Plus”.

- Na co dzień w Klubie Senior + nie ma czasu na nudę. Seniorzy robią wiele ciekawych rzeczy, a z kolejnymi miesiącami będzie ich coraz więcej. Te wszystkie zajęcia sprawiały seniorom wielką radość -mówi Mariola Siniarska.

Już w marcu odbędą na spotkania z dietetykiem, planowane są również warsztaty kulinarne. Pod bacznym okiem fizjoterapeutki seniorzy będą mieli możliwość poprawy swojej kondycji, wzmacniania mięśni i ćwiczenia oddechu.

Dla jeszcze niezdecydowanych przypominamy: Klub Senior+ czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00. Klub swoją siedzibę ma przy ul. Targowej 5 (I piętro). Pobyt w Klubie jest nieodpłatny. Trzeba tylko złożyć deklarację uczestnictwa.

MGOPS w Bornem Sulinowie

 

 
Zgubione / znalezione w Szczecinku i regionie
Grupa Publiczna · 226 członków
Dołącz do grupy
Aby ułatwić Wam znalezienie zguby lub znaleźć właściciela, założyliśmy poświęconą temu grupę. Możecie tutaj sami, w łatwy sposób wstawiać informacje i...
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region