logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

Rondo w Gwdzie Małej? Jest taki pomysł

23.03.2017 07:57
A A A
Zdjęcie do artykułu Rondo w Gwdzie Małej? Jest taki pomysł
fot. iszczecinek.pl / W 2015 roku drogowcy przebudowali niebezpiecznie skrzyżowanie

W 2015 roku drogowcy przebudowali niebezpiecznie skrzyżowanie drogi krajowej numer 20 z drogą wojewódzką numer 201 w Gwdzie Małej. Przebudowa miała w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, w którym wielokrotnie dochodziło do groźnych wypadków. Dziś już wiadomo, że przebudowa na wiele nie pomogła. Świadczą o tym kolejne zdarzenia drogowe w tym miejscu. Jest szansa, że wkrótce skrzyżowanie ponownie zostanie przebudowane.

-Spotkaliśmy się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz z przedstawicielami Zarządu Wojewódzkich Dróg Publicznych –mówił na ostatniej sesji Rady Gminy, Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek. -Omawialiśmy między innymi sprawę dotyczącą skrzyżowania w Gwdzie Małej. Padła taka propozycja, aby przygotować dokumentację przebudowy tego skrzyżowania.

Jak powiedział nam w rozmowie wójt, planuje się, żeby w miejscu skrzyżowania tych dwóch dróg zbudować rondo. Zanim jednak drogowcy podejmą ostateczną decyzję, trzeba będzie dokładnie sprawdzić, czy rondo w tym miejscu ma sens, a następnie wykonać dokumentację. Droga do tego jest jeszcze długa, ale jest szansa, że prace nad przebudową rozpoczną się już w przyszłym roku. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region