logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Realizacja projektu pn: "Inwestujemy w wykształcenie dzieci i młodzieży" nabiera tempa

10.03.2018 21:41
A A A
Zdjęcie do artykułu Realizacja projektu pn: "Inwestujemy w wykształcenie dzieci i młodzieży" nabiera tempa
fot. archiwum

Gmina Szczecinek od 6 lipca  2017r. realizuje projekt pn: „Inwestujemy w wykształcenie dzieci i młodzieży – podnoszenie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Szczecinek” przygotowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Założeniami głównymi projektu jest doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz rozwój systemu indywidualnej pracy z uczniami prowadzące do wzmocnienia ich zdolności do przyszłego zatrudnienia.

Do dnia 01.03.2018r. do udziału w zajęciach rozwijających lub wyrównawczych zgłosiło się i zakwalifikowano ponad 300 uczestników – uczniów, dla których jednostkami macierzystymi w kształceniu ogólnym są gminne szkoły. Udało się wybrać wszystkich dostawców pomocy dydaktycznych oraz TIK – technologii informacyjno-komunikacyjnych do gminnych placówek oświatowych na łączną kwotę brutto 531.466,60zł brutto. Do większości szkół dostarczono już wyposażenie i uczestnicy projektu – zarówno uczniowie jak i nauczyciele, korzystają z niego od 29.01 2018r. w trakcie prowadzonych zajęć projektowych - wyrównawczych i rozwijających.
W miesiącu lutym rozpoczęły się pierwsze szkolenia dla nauczycieli podnoszące ich kwalifikacje/kompetencje przyczyniające sie do podwyższenia jakości kształcenia.
 
Kompleksowy program wsparcia realizowany będzie przez Gminę Szczecinek do 30.06.2020r. Całkowita wartość zadania wynosi 2.219.999,99zł a uzyskane dofinansowanie ze  środków europejskich w kwocie 1.886.999,99zł oraz środków budżetu państwa – 30.280,80zł.

- OGŁOSZENIE -

Popularne tematy w dziale Region