logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Pracowite popołudnie i noc strażaków. Wszystko przez silny wiatr

14.09.2017 07:55
A A A
Zdjęcie do artykułu Pracowite popołudnie i noc strażaków. Wszystko przez silny wiatr
fot. Ochotnicze Straże Pożarne z pow. szczecineckiego

Strażacy mieli sporo pracy przy usuwaniu skutków silnych wiatrów, jakie od wczorajszego popołudnia przechodzą przez nasz region. Strażacy, głównie z ościennych gmin, interweniowali kilkakrotnie.

Do powalonych drzew, które utrudniały ruch na drogach, wyjeżdżali strażacy ochotnicy między innymi z Barwic, Białego Boru, Bornego Sulinowa i Grzmiącej.

-O godz. 18.20 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na trasie Barwice - Gonne Male. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy powalony konar na jezdnię. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pocięciu konaru i złożeniu na poboczu –informują druhowie z OSP Barwice. -O godz. 20.55 wyjeżdżaliśmy do powalonego konaru na trasie nr.171 Barwice – Trzemienko.

Powalone drzewa utrudniały ruch także na drogach: Borne Sulinowo – Łubowo, Lubogoszcz – Iwin (gm. Grzmiąca) oraz w miejscowości Kaliska (gm. Biały Bór). 

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, mocniejsze podmuchy wiatru mogą pojawić się do południa.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region