logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Ponad 3,5 mln zł na przebudowę drogi Żółtnica – Omulna – DK 11

10.10.2017 14:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Ponad 3,5 mln zł na przebudowę drogi Żółtnica – Omulna – DK 11

Ponad 3,5 mln z może kosztować przebudowa drogi powiatowej łączącej miejscowości Żółtnica, Omulna z drogą krajową nr 11. To spory wydatek ja na samorząd, ale jest dobra wiadomość – 85% tej sumy będzie pochodzić z dofinansowania.

W najbliższą środę w imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego umowę podpiszą  wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj. Powiat Szczecinecki reprezentować będą Marek Kotschy – wicestarosta szczecinecki, Krzysztof Zając – członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego oraz Ewa Pawłat – skarbnik Powiatu. Gminę Szczecinek reprezentował będzie wójt Ryszard Jasionas.

-Zadanie polega na przebudowie drogi powiatowej o długości 5,225 km, i zostało wskazane  przez Konwent Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego i wpisane na listę zadań na drogach powiatowych zatwierdzoną przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego –informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starostwa. -Inwestycja realizowana będzie w oparciu o Plan Inwestycji Transportowych Województwa Zachodniopomorskiego.  Zapewni konieczne bezpośrednie połączenie z siecią TEN-T oraz stanowić będzie dojazd do istniejącej Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt realizowany będzie w  formule „zaprojektuj i wybuduj” w okresie od 07.2018 r. do 12.2019 r.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region