logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Podsumowanie projektu „Równać szanse” [WIDEO]

02.09.2017 09:17
A A A
Zdjęcie do artykułu Podsumowanie projektu „Równać szanse” [WIDEO]
fot. Iwona Gajewska-Tranbowicz

W ostatni dzień sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie półrocznego projektu „Atelier młodego artysty” sfinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. Młodzi adepci sztuki zaprezentowali swoje prace przed szerokim gronem odbiorców. Zaproszeni goście, w tym rodzina i przyjaciele, ale również wiele osób dopingujących i wspierających rozwój młodych talentów przybyło bardzo licznie, by przyłączyć się do wspólnego świętowania.

Krótkiego powitania i prezentacji uczestników projektu dokonała koordynatorka projektu, dyrektor biblioteki – pani Iwona Gajewska-Tranbowicz. Galeria, w której odbyła się uroczystość, wyglądała wyjątkowo. Na środku ustawiono pokaźny, dość zawadiacko przyozdobiony stół ze smakołykami, w którego centralnym punkcie umościł się piękny i, jak później się okazało, pyszny tort. Tuż po przekroczeniu progu sali oczom ukazywały niezwykle ekspresyjne barwy i formy. Impresjonistyczne klimaty zdominowały wystawę, budząc ogromne zainteresowanie obserwatorów. Instruktorka warsztatów malarskich –pani Gina Malinowski, wyraziła uznanie i podziw dla konsekwencji i kreatywności młodych ludzi, którzy przez czas trwania projektu uparcie zmagali się z trudnościami i skutecznie uczyli samodzielności oraz zaradności. Podkreśliła również, że zorganizowanie wystawy przez uczestników projektu i dobrowolne poddanie się pierwszej ocenie jest dowodem odwagi. Feeria barw i wystawione fotografie wykonane także przez uczestników projektu pod czujnym okiem instruktora pana Daniela Graszki zaskoczyły niezwykłymi ujęciami i profesjonalnym spojrzeniem. Planujemy, że nasza wystawa wkrótce zmieni miejsce ekspozycji, stając się wystawą wędrowną. I tak trafi Urzędu Miejskiego, szkoły i Domu Pomocy Społecznej, promując inicjatywę projektu i talent artystów.

Mnóstwo emocji, wrażeń, podziękowań i obietnic wypełniło salę, do końca towarzysząc zebranym. Pierwsze kwiaty wręczone młodym artystom przez prezesa Stowarzyszenia „Stacja Kultura” - pana Romana Tranbowicza, przyprawiły o dreszcz wzruszenia nie tylko obdarowanych, ale także wszystkich obecnych.  Pamiątka w postaci dużej ramy ze zdjęciami uczestników podczas zajęć i integracji  sprawiła wiele radości wyzwoliła mnóstwo zabawnych komentarzy. W niezwykle miłej atmosferze spędziliśmy kilka godzin. Teraz planujemy kolejne działania, bo pomysł na następny projekt już w nas dojrzał. Nie ma na co czekać, od jutra zabieramy się do pisania wniosku.

Iwona Gajewska-Tranbowicz
Dyrektor MBP w Bornem Sulinowie
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region