logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Perełki kulinarne Pomorza Zachodniego poszukiwane!

20.03.2018 09:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Perełki kulinarne Pomorza Zachodniego poszukiwane!
fot. Organizator

Każdy region ma swoje wyjątkowe, niepowtarzalne potrawy i produkty. Trwają poszukiwania najlepszego regionalnego produktu żywnościowego oraz najlepszej potrawy regionalnej Pomorza Zachodniego. Wystartował wojewódzki etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów" do którego zgłoszenia można składać do 20 kwietnia br.

Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów" organizowany jest już po raz XVIII przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP. Jego cel to gromadzenie wiedzy o oryginalnych i charakterystycznych produktach żywnościowych regionów.

Regionalny finał konkursu odbędzie się 12 maja 2018 r. w Szczecinie. Podzielony będzie na dwie kategorie: najlepsza potrawa regionalna i najlepszy regionalny produkt żywnościowy.

W kategorii na najlepszą potrawę regionalną mogą wziąć udział dwuosobowe ekipy reprezentujące restauracje, gospodarstwa agroturystyczne lub koła gospodyń wiejskich. Menu konkursowe składać będzie się z dwóch dań: zupy lub przystawki oraz dania głównego. Każde danie konkursowe musi być przygotowane z wykorzystaniem produktów związanych z danym regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych w regionie.

W drugiej kategorii konkursu udział może wziąć każdy, kto przedstawi żywnościowy produkt regionalny: surowce lub wyroby, które mogą być przeznaczone do bezpośredniego spożycia lub sporządzania potraw. Muszą być one związane z określonym obszarem geograficznym, charakteryzować się szczególnymi cechami związanymi z regionem, z którego pochodzą. Powinny być także wytwarzane w małej skali, tradycyjnymi metodami, wywodzić się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów oraz powinny być od dawna znane w okolicy.

Do zdobycia w konkursie są atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz nominacja do nagrody honorowej „Perła 2018".

Krajowy Finał Konkursu, polegający na uroczystości wręczenia statuetki „Perły", odbędzie się 23 września 2018 r. podczas Międzynarodowych Targów Smaki Regionów w Poznaniu.

Więcej szczegółów konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: www.wrir.wzp.pl

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region