logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Ostatnie chwile zabytkowej kostki w Śmiadowie [WIDEO]

14.05.2018 09:02
A A A
Zdjęcie do artykułu Ostatnie chwile zabytkowej kostki w Śmiadowie [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Rozpoczęły się zasadnicze prace związane z przebudową drogi krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Śmiadowo. W związku z tym obowiązuje objazd dla samochodów ciężarowych (o masie powyżej 3,5 ton) drogą przez Borne Sulinowo. Pojazdy osobowe mają możliwość przejazdu przez przebudowywany odcinek, ale należy się liczyć z poważnymi utrudnieniami (ruch wahadłowy, ograniczenia prędkości i zawężenie jezdni), dlatego zalecamy wszystkim pojazdom korzystanie z objazdu.

Zakres robót obejmuje przebudowę drogi na odcinku o długości 1,3 km przy jeziorze Śmiadowo i w samej miejscowości Śmiadowo. Istniejąca nawierzchnia z kostki kamiennej pochodząca z lat 30 ubiegłego wieku zostanie zastąpiona nową nawierzchnią bitumiczną. Roboty realizuje firma Colas, ich koszt to niemal 7 milionów złotych. Inwestycja powinna zakończyć się do końca listopada tego roku.

DK20 w rejonie Śmiadowa to ostatni fragment szlakowy drogi krajowej w województwie zachodniopomorskim posiadający nawierzchnię brukową. Brak właściwej nośności, pogarszający się komfort przejazdu, brak kanalizacji w miejscowości Śmiadowo oraz ograniczona przyczepność pojazdów na nawierzchni z kostki kamiennej spowodowały konieczność przebudowy tego odcinka. W ramach realizowanych robót istniejąca nawierzchnia zostanie rozebrana, w jej miejsce zostanie wykonana nowa nawierzchnia o konstrukcji bitumicznej. Droga zostanie dostosowana do nośności 11,5 ton na oś. Powstanie kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe i chodniki w miejscowości Śmiadowo.

GDDKiA

 

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region