logo iszczecinek.pl

Polecamy Uciekali oplem przed policją. Kierowca zostawił pasażerów i zbiegł Kamil Kiljanek i Antoni Biedziuk zwycięzcami Grand Prix Szczecinka 2018 Kłęby czarnego dymu nad miastem. Na terenie działek płonęły opony i altanka [WIDEO] Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

OSP Parsęcko wkrótce w KSRG. Podpisano porozumienie

02.03.2017 20:26
A A A
Zdjęcie do artykułu OSP Parsęcko wkrótce w KSRG. Podpisano porozumienie
fot. iszczecinek.pl

2 marca zostało podpisane porozumienie, pomiędzy Komendantem Powiatowym PSP w Szczecinku, a Wójtem Gminy Szczecinek i Naczelnikiem OSP Parsęcko, dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Parsęcku do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest to trzecia jednostka z terenu Gminy Szczecinek, po OSP Wierzchowo i OSP Gwda Wielka włączona do KSRG - czytamy na stonach Gminy Szczecinek.

Siły i środki OSP Parsęcko będą realizowały oprócz działań typowo gaśniczych, ratownictwo specjalistyczne w zakresie podstawowym z ratownictwa medycznego, poszukiwawczo-ratowniczego, chemicznego i ekologicznego, technicznego, wysokościowego oraz wodnego.

Obszar działania jednostki to teren powiatu szczecineckiego.

O Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Od 1995 roku zaczął funkcjonować w Polsce, zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną, krajowy system ratowniczo-gaśniczy, którego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez: walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne i od 1997 roku również poprzez ratownictwo ekologiczne i medyczne.

Podstawowym założeniem w budowie systemu ratowniczo-gaśniczego było stworzenie jednolitego i spójnego układu, skupiającego powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, tak aby można było podjąć skutecznie każde działanie ratownicze.

Konstrukcja systemu zakłada, że zasady realizacji podstawowych zadań ratowniczych są niezmienne i dostosowane do specyfiki wszelkiego rodzaju zdarzeń, również zdarzeń masowych lub klęsk żywiołowych, kiedy siły i środki ratownicze są niewystarczające, a organizacja działań ratowniczych wymaga modyfikacji priorytetów oraz dokonania uproszczeń w procedurach działania.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region