logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Na trzy dni zamkną przejazd kolejowy w Silnowie

05.09.2018 16:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Na trzy dni zamkną przejazd kolejowy w Silnowie
fot. iszczecinek.pl

W związku z realizacją projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie” generalny wykonawca NDI SA informuje, iż przejazd usytuowany w ciągu drogi powiatowej nr 1266Z (km 78,017) w miejscowości Silnowo będzie zamknięty w dniach 08 – 10 września 2018 r. (sobota – poniedziałek).

Prace remontowe prowadzone są w ramach projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie”. Projekt zrealizowany jest w systemie „projektuj i buduj”. Finansowanie przewidziano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, dofinansowanie UE wynosi 85 proc.

W ramach projektu powstaną nowe perony na stacji Czaplinek oraz 10 przystankach, m.in. w Suliszewie Drawskim i Żelisławiu. Dzięki inwestycji przywrócony zostanie ruch dwutorowy na około 30 kilometrowym odcinku Szczecinek – Łubowo, planowana jest także rewitalizacja 33 obiektów inżynieryjnych.

Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, czyli nawet o 40 km/h szybciej niż obecnie. Modernizacja urządzeń sterowania ruchem oraz prace na 54 przejazdach kolejowo – drogowych wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Czas podróży na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie ulegnie skróceniu z 1h 30 minut do około godziny.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region