logo iszczecinek.pl

Polecamy Udało się! Internauci zrzucili się na rehabilitację Aleksa Z pociągu do miasta po błocie. Czy ktoś się tym zajmie? Czytelnicy: coś się dzieje przy cmentarzu! Uzbrojeni policjanci i kolczatki Dostanie 5000zł przez 20 lat. W Szczecinku padła główna wygrana w Super Pensji Polecamy

NA RYBY. Jezioro Wierzchowo zarybione. Do wody trafiło ponad 1,2 tony szczupaka

02.11.2017 07:38
A A A
Zdjęcie do artykułu NA RYBY. Jezioro Wierzchowo zarybione. Do wody trafiło ponad 1,2 tony szczupaka
fot. Marek Cieślikowski

Mamy dobrą wiadomość dla wędkarzy łowiących na jeziorze Wierzchowo. Gmina Szczecinek trzykrotnie w miesiącu październiku przeprowadziła akcję zarybienia akwenu narybkiem jesiennym szczupaka.

Do wody trafiło łącznie 1220 kg  tej szlachetnej ryby, za kwotę 29 280 zł. Zarybienie przeprowadzono pod nadzorem gminnego ichtiologa oraz przedstawiciela Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Przypomnijmy, że latem bieżącego roku ichtiofaunę jeziora zasilono blisko toną narybku węgorza. Koszt zakupu materiału zarybieniowego to  216 419 zł. Wędkarze, którzy od lat są związani emocjonalnie z jeziorem Wierzchowo, z uznaniem wypowiadają się na temat działań Wójta Gminy Szczecinek mających na celu zwiększenie atrakcyjności wędkarskiej  akwenu.

Marek Cieślikowski

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region

+ reklama Mobile zmiana Reklama