logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Ministerstwo Zdrowia zajmie się sprawą finansowania Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane

16.01.2019 06:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Ministerstwo Zdrowia zajmie się sprawą finansowania Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane
fot. centrumsc.eu

Kondycja finansowa ośrodka była jednym z tematów specjalnego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. stwardnienia rozsianego.

Dorota Anikiej, prezes Centrum, mówiła podczas spotkania z parlamentarzystami i przedstawicielami ministerstwa zdrowia o trudnej sytuacji związanej z finansowaniem działalności placówki. Jej zdaniem odbija się to na pacjentach: - W ciągu roku najniższe wynagrodzenie wzrosło o 60 procent, a stawka dla pacjentów o 100 procent. Finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia niestety nie zmieniło się od 10 lat. Cały koszt utrzymania spada więc na pacjenta.

Sprawa finansowania Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Bornem Sulinowie będzie teraz analizowana przez Ministerstwo Zdrowia.

Rocznie w murach Centrum ze wsparcia medycznego korzysta prawie 700 pacjentów z kraju i z zagranicy.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region