logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Miastko zaprasza na super imprezę - już w najbliższą niedzielę!

02.06.2018 18:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Miastko zaprasza na super imprezę - już w najbliższą niedzielę!
fot. FOT. ARCHIWUM Najbardziej widowiskową konkurencją podczas Rummeliady są wyścigi kajakami na trawie

Warto w niedzielę 3 czerwca wybrać się do Miastka. Odbędzie się tam druga edycja Rummeliady, m.in. szalony wyścig kajakami po trawie i Zlot Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych.

Rummeliada odbywa się w Grodzie Rummela, położonym na końcu ulicy Piastowskiej, za Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Wśród wielu atrakcji jest rajd rowerowy. Każdy z uczestników będzie mógł po nim przystąpić do konkursu sprawnościowego, w którym przewidujemy atrakcyjne nagrody. Zeszłoroczny rajd i konkurs cieszyły się dużym powodzeniem. Mamy nadzieję, że w tym roku do zabawy przyłączy się równie dużo rowerzystów.

Następnie wystartują zawody z detektorami metali. W tym roku odbędą się przy współpracy z Towarzystwem Historycznym Regionu Miasteckiego, którego prezes poprowadzi oficjalnie całą zabawę dla poszukiwaczy. Zapowiadają się spore emocje, bo zgłoszenia napływają nawet z okolic Szczecina.

Główną atrakcją Rummeliady będzie zjazd kajakiem po trawie. Jest on w pełni bezpieczny. Organizatorzy przewidują konkurencję indywidualną i zespołową, oczywiście z nagrodami, a do wygrania m.in. 2 rowery sponsorowane przez Gazetę Szczecinecką.

Ponadto dla osób o walecznych duszach wojowie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Grodu Rummela poprowadzą turniej bojowy na miękkie miecze w kategoriach indywidualnej i zespołowej.

- Walki zespołowe stanowią drugi etap konkurencji dwuosobowych zjazdu kajakiem z góry. Ci, którzy byli rok temu, na pewno wiedzą, że jest to mnóstwo śmiechu i zabawy. To jednak nie koniec atrakcji dla wszystkich, którzy przyjadą trzeciego czerwca do Grodu Rummela - zaznacza Helena Stanisławska, koordynator wydarzenia.

Po raz pierwszy odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych połączony z ekspozycją aut u podnóża Grodu, a także Pchli Targ, na który zapraszamy wszystkich chętnych do wystawienia swoich rzeczy. Zgłoszenia do konkurencji przyjmujemy pod nr 729 380 923 lub na e-mail: [email protected]

Dodajmy, że pewno nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Będą to m.in. kreatywne warsztaty dla przedszkolaków, które przeprowadzą nauczyciele z przedszkola Montessori, bańki mydlane, zamki dmuchańce, przejażdżki konne, malowanie twarzy i wiele innych. Będzie też możliwość dojazdu busami zapewnionymi przez sponsorów.

Przypomnijmy, że organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej “Drużyna Grodu Rummela”, a także Małgorzata Stasiewicz i Witold Zajst.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region