logo iszczecinek.pl

Polecamy Wybory samorządowe 2018. Kto burmistrzem Szczecinka? Zobacz sondaże Stołówka w ZST "na tip top"! 13 lat minęło... Rozmowa z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem [WIDEO] Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Mały Lotyń wielkie serca, ponad 10 000 zł na WOŚP

16.01.2017 21:14
A A A
Zdjęcie do artykułu Mały Lotyń wielkie serca, ponad 10 000 zł na WOŚP
fot. Zespół Szkół w Lotyniu

W Lotyniu po raz pierwszy po ponad 20-letniej przerwie, odbyła się wczoraj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pomysłodawcą zorganizowania po latach Orkiestry we wsi Lotyń był pan Andrzej Zawiliński nauczyciel, który od wielu lat organizuje WOŚP w Okonku. Pomysł ten wsparła pomocą Rada Sołecka, Zespół Szkół w Lotyniu, a także okoliczni sołtysi. W przygotowanie finału WOŚP włączyli się nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i wolontariusze z poszczególnych sołectw.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lotyniu rozpoczęła się już w sobotę. W hali w Lotyniu odbyły się dwa turnieje. Pierwszy w piłkę halową, drugi w tenisa stołowego. Swoje możliwości sprawdzić mogli zarówno uczniowie szkół jak i dorośli. Zabawa była świetna i najważniejsze, że już podczas turniejów także zbierano pieniądze do puszek z serduszkiem.

W planie niedzielnego finału WOŚP przewidziano wiele atrakcji. Cała impreza rozpoczęła się występem zespołu wokalnego Oktawa z Okonka, który swoimi aranżacjami znanych utworów ujął licznie zgromadzoną publiczność. Nie mogło także zabraknąć występów dzieci z Zespołu Szkół w Lotyniu, a oglądać swoje pociechy przybyło wielu rodziców.

W hali sportowej ustawiono wiele ciekawych stoisk, chętni mogli kupić książki po okazyjnej cenie, pomalować twarze czy doczepić kolorowe warkoczyki. Po zakupieniu kuponu na loterii fantowej każdy wychodził z ciekawą nagrodą, a ilość stoisk „z czymś” do przekąszenia w strefie gastronomicznej, zadowalała największych smakoszy. Domowe pierogi, grill, zapiekanki i oczywiście przepyszne ciasta znalazły wielu wielbicieli.

Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed, która często pojawia się na organizowanych w Lotyniu eventach także tym razem nie zawiodła i nie tylko czuwała nad bezpieczeństwem, ale także wykonała dla wszystkich pokaz pierwszej pomocy.

Po godzinie 15:00 rozpoczęły się licytacje gadżetów orkiestrowych, a suma pieniędzy uzyskana z licytacji to ponad 7000 tys zł. Dołączając do tego pieniądze zebrane ze sprzedaży w strefie gastronomicznej i sprzedaży fantów, Lotyń na obecną chwilę może pochwalić się sumą ponad 10 tys. zł. Jak na tak małą wioskę kwota jest naprawdę imponująca, a powiększy się ona jeszcze o pieniądze z puszek, które cały czas są liczone.

ES

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region