logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Kolejny atak wilków. Tym razem w Łubowie

16.11.2018 10:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejny atak wilków. Tym razem w Łubowie
fot. Marzena Gąsienica

Wilki pod Szczecinkiem mają się coraz lepiej i nie boją się ludzi. Po raz kolejny wataha zagryzła zwierzęta zaledwie kilkaset metrów od zabudowań. Do ataku doszło w nocy z 13 na 14 listopada w Łubowie (gm. Borne Sulinowo).

-Wilki zagryzły 5 danieli i 2 kozy - mówi właściciel Andrzej Pokorski. -Zwierzęta znajdowały się na 3,5 hektarowym terenie ogrodzonym ponad 2-metrową siatką z drutem kolczastym. Prawdopodobnie, wilki wykonały podkop, żeby dostać się do zwierząt.

O zdarzeniu powiadomione zostało nadleśnictwo i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, której przedstawiciele byli już na miejscu zdarzenia i dokonali oględzin.

Zdaniem właściciela zwierząt, problem z wilkami narasta z każdym dniem. Wilki robią się coraz bardziej zuchwałe i jest ich bardzo dużo, znacznie więcej niż oficjalnie się podaje. Podobne zdanie mają także myśliwi, którzy coraz częściej spotykają ślady obecności tych drapieżników w pobliskich lasach.

Niewykluczone, że w niektórych przypadkach możemy mieć do czynienia z hybrydą wilka i psa domowego. Takie skrzyżowanie jest niebezpieczniejsze, bo drapieżniki mają geny psów domowych i nie boją się ludzi tak jak wilki.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region