logo iszczecinek.pl

Polecamy Wydaje bilety tylko do 14:30 Elektryki już jeżdżą po ulicach Szczecinka. Na razie jednak do nich nie wsiądziemy Złodziej tabletów schwytany dzięki monitoringowi miejskiemu Wypadek samochodu ze skuterem Bale Sylwestrowe. Są jeszcze wolne miejsca! Polecamy

Kolejny atak wilków. Tym razem w Łubowie

16.11.2018 10:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejny atak wilków. Tym razem w Łubowie
fot. Marzena Gąsienica

Wilki pod Szczecinkiem mają się coraz lepiej i nie boją się ludzi. Po raz kolejny wataha zagryzła zwierzęta zaledwie kilkaset metrów od zabudowań. Do ataku doszło w nocy z 13 na 14 listopada w Łubowie (gm. Borne Sulinowo).

-Wilki zagryzły 5 danieli i 2 kozy - mówi właściciel Andrzej Pokorski. -Zwierzęta znajdowały się na 3,5 hektarowym terenie ogrodzonym ponad 2-metrową siatką z drutem kolczastym. Prawdopodobnie, wilki wykonały podkop, żeby dostać się do zwierząt.

O zdarzeniu powiadomione zostało nadleśnictwo i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, której przedstawiciele byli już na miejscu zdarzenia i dokonali oględzin.

Zdaniem właściciela zwierząt, problem z wilkami narasta z każdym dniem. Wilki robią się coraz bardziej zuchwałe i jest ich bardzo dużo, znacznie więcej niż oficjalnie się podaje. Podobne zdanie mają także myśliwi, którzy coraz częściej spotykają ślady obecności tych drapieżników w pobliskich lasach.

Niewykluczone, że w niektórych przypadkach możemy mieć do czynienia z hybrydą wilka i psa domowego. Takie skrzyżowanie jest niebezpieczniejsze, bo drapieżniki mają geny psów domowych i nie boją się ludzi tak jak wilki.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region