logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Kolejne potrącenie pieszego. Policja apeluje do kierowców i pieszych

05.01.2019 09:29
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejne potrącenie pieszego. Policja apeluje do kierowców i pieszych
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 44–letniej kobiety przez kierującą pojazdem marki Ford, do którego doszło w minionym tygodniu w Barwicach. Z uwagi na kolejne zdarzenie z udziałem pieszego szczecineccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a pieszym przypominają o konieczności posiadania odblasków.

W czwartek (3 stycznia br.) po godz. 16:00 w Barwicach na ulicy Bolesława Chrobrego doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44-letnia mieszkanka Barwic została potrącona przez pojazd marki Ford w chwili, kiedy przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa, natomiast piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szczecineckiego szpitala.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

KIEROWCO! PIESZY!

Zmieniające się warunki atmosferyczne mają duży wpływ na sytuacje na drogach. Apelujemy do was o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pamiętajmy, że w wielu miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są niekorzystne, należy zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Pamiętajmy także o tym, że zmienne warunki pogodowe, opady deszczu i śliska nawierzchnia dróg, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania.

Okres od października do marca to również trudny czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie dla pieszych i kierujących jednośladami. Szybko zapadający zmrok w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że piesi są bardzo słabo widoczni dla zmotoryzowanych. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Przypominamy, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

Policja Szczecinek

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region