logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Kiermasz świąteczny „Pierniczki Reni”

11.12.2017 07:07
A A A
Zdjęcie do artykułu Kiermasz świąteczny „Pierniczki Reni”
fot. MBP w Bornem Sulinowie

W sobotę w godzinach 14.00-20.00 aula w BKO w Bornem Sulinowie była przesycona zapachami ciast, pierników, aromatem imbiru i cynamonu, kawy, ferią barw i dźwięków, radosnym gwarem i śpiewem. Wszystko w fantastycznej atmosferze kiermaszu świątecznego, którego organizatorami była Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji z siedzibami w Bornem Sulinowie, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Stacja Kultura, Urzędem Miasta i Telewizją Gawex jako patronem medialnym.

Już w holu przy wejściu do auli prowadzono sprzedaż pierników od wielu tygodni pieczołowicie wypiekanych i zdobionych wg autorskiego przepisu ś.p. Reni Kasprzyk, która wprowadziła zwyczaj obdarowywania przyjaciół samodzielnie przygotowywanymi pierniczkami. Chcąc kultywować tę tradycję, a jednocześnie pozyskać fundusze na cele charytatywne, pierniczki Reni uczyniliśmy zasadniczym elementem tegorocznego kiermaszu.

Ponad 60 darczyńców przyczyniło się do zorganizowania loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz kawiarenki z domowym ciastem, kawą, „grzańcem” i herbatą.

W sali głównej swoje różnorodni produkty prezentowali wystawcy, można było wybierać między miodami, kosmetykami naturalnymi, ziołami i octami, ciastem, biżuterią ceramiczną, daniami kuchni polskiej czy ozdobami świątecznymi.

Najmłodsi pod opieką instruktorek uczestniczyli w warsztacie wyrobu ozdób choinkowych, którymi pięknie ozdobili choinkę, za co nagrodził ich upominkami sam święty Mikołaj.

Przez cały czas scena także tętniła życiem. Występowali na niej wykonawcy indywidualni i zespoły, odbywały się pokazy grupy akrobatycznej i Taekwondo, tam przeprowadzano aukcje obrazów z atelier młodego artysty i innych atrakcyjnych fantów, jak zestaw kosmetyków naturalnych czy zestawy personalizowanych, oryginalnych czekoladek, które dotarły na kiermasz prosto z Hong Kongu.

Sześć godzin upłynęło w cudownej atmosferze, podczas których nie brakło okazji do śmiechu i żartów, ale też do zadumy i refleksji.  Potwierdza się: świąteczny czas ma to do siebie, że chętniej otwieramy się na innych, chcemy być wśród ludzi i ogrzewać się w bliskości ich serc.

Iwona Gajewska-Tranbowicz
Dyrektor MBP
w Bornem Sulinowie

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region