logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Kamienna kostka z krajowej „dwudziestki” w Śmiadowie zniknie w marcu 2018 roku

19.07.2017 10:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Kamienna kostka z krajowej „dwudziestki” w Śmiadowie zniknie w marcu 2018 roku
fot. Google Maps

Trochę później niż planowano rozpoczną się prace przy przebudowie fragmentu drogi krajowej nr 20 w miejscowości Śmiadowo. W ramach przebudowy z odcinka drogi o długości prawie 1,3 km usunięta zostanie kamienna kostka, która jest śliska, niebezpieczna, a przejeżdżające po niej samochody wytwarzają sporo hałasu, który jest uciążliwy dla mieszkańców wioski.

Wstępnie planowano, że prace przy przebudowie drogi rozpoczną się jeszcze w tym roku. Z ostatnich informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że prace powinny rozpocząć się w marcu 2018 roku. W ramach prac kamienna kostka zostanie wymieniona na nawierzchnię bitumiczną. Przy okazji przebudowy ulicy, w wiosce wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i chodniki.

Zadanie to znalazło się na liście projektów realizowanych w Zachodniopomorskiem z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Program Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region