logo iszczecinek.pl

Polecamy Powiat dołoży do remontu wieży kościoła Mariackiego Porozumienie Samorządowe Szczecinek - Briefing w centrum miasta Briefing prasowy PiS w Zamku Mieszkańcy są naprawdę wkurzeni. Kto to zrobił? Polecamy

Jest szansa na reaktywację stadniny koni w Białym Borze

16.09.2017 07:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Jest szansa na reaktywację stadniny koni w Białym Borze
fot. sxc.hu

Po latach prosperity białoborski „Hubertus” trafił w ręce prywatne i zaczął podupadać. Ostatecznie stadninę zamknięto w 2011 roku. Teraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa chce ją reaktywować.

Rok temu obiekt przejęła Agencja Nieruchomości Rolnych. Dziś już Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma pomysł na reaktywację stadniny. Ośrodek czeka na decyzję Ministerstwa Rolnictwa.

-To miejsce musi tętnić życiem. Ma ono docelowo służyć społeczności lokalnej, ale również wszystkim osobom związanym z końmi. Można powiedzieć, że odtworzenie stadniny jest już przesądzone. Pozostaje ustalenie terminu - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Michał Mętlewicz z KOWR-u.

Na reaktywowanie stadniny w Białym Borze liczy Bogusław Jarecki, jeden z najbardziej znanych jeźdźców polskich, specjalista w WKKW i trzykrotny olimpijczyk.

- Koniarze chcieliby, żeby był tego typu ośrodek i żeby rozgrywane tu były zawody. To piękne miejsce, jedno z ładniejszych w Europie. I każdy ubolewa, że nie ma tu zawodów. W województwie zachodniopomorskim nie ma żadnego ośrodka do WKKW, a do skoków jest ich zaledwie kilka - mówi Bogusław Jarecki.

Wszystko w rękach ministra rolnictwa. On ma zadecydować, czy stadnina w Białym Borze będzie spółką, czy trafi do stworzonej specjalnie fundacji. Taki pomysł mają zachodniopomorscy posłowie PiS. Ich zdaniem na rzecz stadniny w Białym Borze mogłaby zostać powołana Fundacja Narodowe Centrum Jeździectwa.

Posłuchaj - Polskie Radio Koszalin on-line

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region