logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie za nami

16.07.2018 08:07
A A A
Zdjęcie do artykułu II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie za nami
fot. Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo

W minioną sobotę odbyła się druga edycja biesiady w Bornem Sulinowie. Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Stacja Kultura we współpracy z Pensjonatem Ani byli gospodarzami wielu godzin zabawy dla mieszkańców miasta, gminy i przybyłych do Bornego Sulinowa gości. Tegoroczna impreza składała się z kilku części, ale o wszystkim po kolei…

Punktualnie o godzinie 14.00 ze sceny plenerowej przy Pensjonacie Ani wszystkich gości powitali: Dyrektor MBP – Iwona Gajewska-Tranbowicz, prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura, Roman Tranbowicz oraz prowadzący biesiadę- Roman Sokulski i Stanisław Bartoszewicz. Gdy oficjalne otwarcie biesiady stało się faktem, na scenie wystąpiły lokalne zespoły, które przyjęły zaproszenie na imprezę i zaprezentowały fragment swojego dorobku. W doskonały nastrój zabawy wprowadził nas męski zespół Spocznij, po którym kolejno występowały: Stokrotki, Swojacy, Borneńskie Wrzosy, Pasjonatki, ESKO i Borneńskie Podlotki, którym z pomocą dostępnych śpiewników podczas śpiewania znanych i lubianych piosenek biesiadnych entuzjastycznie wtórowała publiczność. Każdy zespół po swoim występie został uhonorowany przez organizatorów specjalnym podziękowaniem i słodkim upominkiem. Natomiast przez cały czas trwania biesiady każdy uczestnik biesiady mógł częstować się kiełbaskami z grilla.

Kolejnym etapem i nowością tegorocznej biesiady była Biesiadna strefa kibica! Mundial przypadł na dzień biesiady, co stworzyło możliwość wspólnego kibicowania. Na profesjonalnym telebimie o łącznej powierzchni 15m2 oglądaliśmy zmagania o 3 miejsce w MŚ. W przerwie meczu przeprowadzono m.in. konkurs podbijania piłki, za co zwycięzca otrzymał w nagrodę oryginalną piłkę nożną drużyny narodowej z Niemiec.

Ostrzejsze brzmienie tuż po meczu zaserwował nam swoją oryginalną, melodyjną, rockową nutą zespół VOLODJA. Okazało się, że rosyjsko-ukraińskie brzmienie bardzo przypadło do gustu biesiadowiczom, którzy kilka razy domagali się bisów, a zespołowi nie pozostało nic innego jak spełnić te oczekiwania ku radości wszystkich obecnych. Entuzjastyczny odbiór występu zespołu VOLODJA  jest potwierdzeniem profesjonalizmu i niezwykłej empatii muzyków.

Na zakończenie wspólnego biesiadowania panowie z zespołu K2 i Przyjaciele oraz duet KARO zagrali dla wszystkich obecnych znane i lubiane szlagiery. Wspólne tańce i śpiewy oficjalnie zakończyliśmy o godz. 20.00, choć jeszcze przez jakiś czas rozbrzmiewały dźwięki muzyki i gwar rozmów.

II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie staje się tradycją lokalną. Tegoroczną imprezę zaliczamy do bardzo udanych. Doskonała atmosfera i  piękna, słoneczna pogoda pozwoliły cieszyć się. Dzięki tej imprezie i przybyłej bardzo licznej publiczności, budujemy naszą lokalną tradycję, wspólnie spędzając czas na zabawie. Dlatego ufamy, że III Biesiada Letnia już za rok.

Iwona Gajewska-Tranbowicz

Dyrektor MBP Borne Sulinowo

Zdjęcia: Daniel Graszka

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region