logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Gminy Szczecinek i Biały Bór pozyskały środki z LGD

27.03.2018 12:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Gminy Szczecinek i Biały Bór pozyskały środki z LGD
fot. LGD POJEZIERZE RAZEM

Stara kotłownia w Godzimierzu zamieni się w obiekt kulturalno-oświatowy, a do parku miejskiego w centrum Białego Boru poprowadzi nowy chodnik. Wczoraj, tj. w środę, 21 marca 2018 roku, na Zamku Książąt Pomorskich w podpisane zostały kolejne umowy w ramach LGD POJEZIERZE RAZEM na wsparcie ze środków Programu Operacyjnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kolejni Beneficjenci Programu PROW 2014-2020 z terenu LGD POJEZIERZE RAZEM to Gmina Szczecinek i Gmina Biały Bór. W imieniu Gminy Szczecinek umowę podpisał Wójt Ryszard Jasionas, a w imieniu Gminy Biały Bór Burmistrz Paweł Mikołajewski. Stronę Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie reprezentował Wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Środki na świetlicę w Godzimierzu w Gminie Szczecinek w ramach II etapu realizacji inwestycji obejmą przebudowanie węzła sanitarnego, prace rozbiórkowe, wykonanie ścian działowych, instalacji wodno-kanalizacyjnej czy biały montaż. Modernizację przejdą także instalacja elektryczna i oświetlenie. Obiekt ten będzie pełnił funkcję kulturalno-oświatową związaną z organizowaniem zajęć opiekuńczych, kulturalnych i edukacyjnych, ale i przysłuży się promocji wsi oraz gminy. Koszt realizowanej przez Gminę Szczecinek inwestycji to blisko 115 tys. zł, a wsparcie środkami PROW 2014-2020 wyniesie 73 tys. zł.

Z kolei w Gminie Biały Bór, środki z PROW na lata 2014-2020 pozwolą na stworzenie atrakcyjnej i zróżnicowanej oferty wypoczynku poprzez budowę chodnika łączącego centrum Białego Boru (rynek) z tamtejszym parkiem. Realizowana przez Gminę Biały Bór inwestycja została wsparta z LGD kwotą 44 tys. zł, a jej całkowita wartość to prawie 70 tys. zł. Oba projekty są realizowane w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) w ramach PROW 2014-2020.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region