logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Gmina wywiązuje się z zarybień. Szczupak i węgorz trafi do jez. Wierzchowo

23.03.2017 09:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Gmina wywiązuje się z zarybień. Szczupak i węgorz trafi do jez. Wierzchowo
fot. iszczecinek.pl / wideo, foto z powietrza / tel. 781 391 604

Od ubiegłego roku Gmina Szczecinek jest dzierżawcą jeziora Wierzchowo. W ogłoszonym przez dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu konkursie na oddanie w użytkowanie jeziora, to właśnie oferta samorządu była najlepsza. Zgodnie z podpisaną umową dzierżawy, gmina musi teraz między innymi zarybiać akwen.

Tylko w tym roku samorząd przeznaczy na zarybienie około 300 tys. zł. W kwocie tej zaplanowano zarybienia szczupakiem oraz węgorzem. Łącznie do wód jeziora Wierzchowo trafi ponad 3,7 tony ryb.

Zarybienia podzielono na kilka etapów. Pierwsze rozpoczną się w czerwcu. Wtedy jezioro zarybione będzie węgorzem. Do wody trafi ponad 900 kg tej ryby, która będzie kosztowała około 216 tys. zł. Kolejne zarybienia przeprowadzone będą jesienią. Do wód Wierzchowa trafi 2,8 tony szczupaka. Koszt tego zarybienia to trochę ponad 75 tys. zł.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region