logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Festyn w Knykach. Relacja z imprezy [FOTO]

06.09.2018 09:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Festyn w Knykach. Relacja z imprezy [FOTO]
fot. Maciej Klujewski

W miejscowości Knyki odbył się coroczny festyn charytatywny połączony z parafialnymi dożynkami oraz dziękczynną Mszą Świętą w Starym Chwalimiu. Zabawa wprawdzie rozpoczęła się przy niekorzystnej, deszczowej aurze pogodowej, aczkolwiek po burzy zawsze świeci słońce - tak stało się również i tym razem.

Rewelacyjny konkurs „Super talent” prowadzony przez Sołtys Knyk Monikę Tkaczyk wprowadził fantastyczną atmosferę wśród gości i samych uczestników, trwającą już nieustannie do samego zakończenia festynu tj. do godz. 00:00.

Kandydaci występujący w konkursie „Super talent” zaprezentowali swoje umiejętności wzbudzając zachwyt licznego grona obserwatorów. Na scenie królował śpiew ( najmłodsza wokalistka nie ukończyła jeszcze 3 lat ) nie mniej jednak różnorodność uzdolnień dzieci była zaskakująca: gra na instrumentach ( trąbka, puzon, ukulele, keyboard), taniec, akrobacja, kręcenie hula-hop, przysiady i pompki – te wszystkie atrakcje w wykonaniu najmłodszych można było podziwiać w Knykach.

Bez wątpienia konkurs ten dostarczył mnóstwa emocji i przyciągnął na festyn masę gości.

Zwyciężczyni głównej nagrody – Wycieczki do Energylandii i Wrocławia ujęła jury wspaniałym pokazem akrobatycznym. Wybór komisji był jednogłośny. Na podium stanęli również wokaliści i instrumentaliści . Główne nagrody w trzech kategoriach wiekowych ( tablety) ufundowali z,, własnej kieszeni,, i osobiście wręczyli wyrażając w kilku słowach swoje uznanie dla talentu dzieci Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie- Douglas oraz jego zastępca Daniel Rak . Panowie zaznaczyli radość płynącą z niesienia pomocy najmłodszym oraz zwrócili uwagę na szczególne wspieranie uzdolnień u dzieci. Wśród fundatorów nagród w konkursie należy wymienić również Państwa Harasimczyk właścicieli sklepu Maksim w Barwicach, Panie Weronikę i Karolinę Jakubik - Sklep Outlet Verona i Państwa Zaniuk -Szulc -Domowe Qulinaria z Barwic,producenta posrebrzanej biżuterii, oraz Panią Sylwię Masiul . Dzięki ich ofiarności Wspaniałe Talenty konkursu otrzymali liczne bony na zakupy, luksusowe zabawki, biżuterię oraz kosmetyki Avon.

Pozostali uczestnicy również nie opuścili zabawy bez pięknych prezentów – wszystko to dzięki zaangażowaniu Pani Renaty Trembowelskiej .

Kolejnym punktem imprezy były liczne występy fantastycznych zespołów muzycznych.

Iście dożynkowy nastrój wprowadziły „Jarzębiny z Jelenia” oczarowując swoich słuchaczy regionalnym, folklorystycznym popisowym repertuarem.

Miłym, klasycznym akcentem udekorowały festyn zjawiskowe siostry Patrycja i Natalia Werstak prezentując publiczności wirtuozerię gry na skrzypcach. Znakomity, uwrażliwiający muzycznie występ.

Nie mniej emocji dostarczył kolejny znakomity wykonawca - Maciej Klujewski prezentując kunszt gry na gitarze i ujmujący towarzyszący jej śpiew . Coraz liczniej gromadzona publiczność bez wątpienia dała się ponieść czarującej prezentacji Maćka.

W gorącą,taneczną atmosferę wprowadzili widownię kolejni przebojowi wykonawcy- Dominika & Krysian.

Na parkiecie rozpoczął się ferwor wieczornej zabawy do czerwoności rozgrzanej przez następną gwiazdę muzyki Reagee i hip hop,, Baryłę,,..

To jednak na co wszyscy czekali z wielką niecierpliwością to nieziemski, fenomenalny występ zespołu Boys Band.

 

O godzinie 22:00 przy niespotykanej dotąd frekwencji ( około 400 -500 osób ) zaczął się prowadzony na żywo fantastyczny koncert chłopaków . Publiczność ( szczególnie ta o płci pięknej;) oszalała na punkcie „boysów”. Brawurowo, perfekcyjnie poprowadzony godzinny koncert zakończył się podwójnym bisem i szeregiem rozdanych autografów.

Na tym jednak zabawa się nie zakończyła. Niezawodny Dj. Angelo do północy poprowadził dyskotekę pod gwiazdami nie dając wytchnienia zmęczonym już parkietowym tancerzom.

Należy nadmienić, iż wszystkie gwiazdy festynu zagrały swoje koncerty charytatywnie . Cały dochód z imprezy,a w szczególności ze sprzedaży swojskich potraw serwowanych na stoisku charytatywnym przeznaczony zostanie dla dzieci oraz młodzieży, która nie miała możliwości tegorocznego wypoczynku wakacyjnego, na wyjazd do Energylandii oraz Wrocławia.

W tym miejscu należy bardzo gorąco podziękować wszystkim ludziom zacnego serca, bez których ta piękna uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Organizatorzy serdecznie dziękują:

Panu Burmistrzowi Jerzemu Hardie- Douglas oraz jego zastępcy Danielowi Rak za natychmiastową reakcję w prawie beznadziejnej już sytuacji oraz pozyskanie sponsorów na wielką scenę, nagłośnienie oraz bezpłatne mega -atrakcje dla najmłodszych, w tym: malowanie buziek, zamek dmuchany, mega klocki. Dzieci nie dały wytchnienia Pani, która prześlicznie kolorowała ich twarze a na zabawkach dmuchanych wylewały „siódme poty” w radosnej zabawie. Firmie Kronospan Szczecinek – Głównemu sponsorowi festynu i dożynek w Knykach. Panu Z-cy Burmistrza Barwic - Piotrowi Sadura za ufundowanie głównej nagrody w konkursie „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, który przypadł gospodyni z Knyk. Dziękujemy sponsorom wycieczki do Energylandii i Wrocławia: Juchowo Farm, Nadleśnictwom : Szczecinek, Połczyn Zdrój oraz Czaplinek., Państwu Beacie i Adamowi Owczarzak, Panu Janowi Orepuk OL- KAM, Panu Janowi Pastuszka „Przemtorf „ Nowy Chwalim, anonimowym darczyńcom. Firmie „ Asgraf „ sponsorowi projektu i druku plakatu oraz baneru na scenę, Państwu Zbigniewowi i Halinie Kula fundatorom produktów ekologicznych Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Mario i ja” Monika Findling, Państwu Halinie i Zdzisławowi Miechowickim oraz wszystkim osobom mniej lub więcej zaangażowanym w przygotowania do uroczystości. Straży Pożarnej w Starym Chwalimiu oraz Sołectwom Stary i Nowy Chwalim. Festyn ochraniała firma Hunters a opiekę medyczną sprawował Promed.

Organizatorzy:

Sołectwo Knyki, Parafia Stary Chwalim, Komitet społeczny festynu oraz rodzice z miejscowości Parchlin, Knyki, Chwalimki.

Organizatorzy / fot. Maciej Klujewski

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region