logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Ewangelizacja wiosek w Gminie Szczecinek

16.07.2018 09:36
A A A
Zdjęcie do artykułu Ewangelizacja wiosek w Gminie Szczecinek
fot. Gmina Szczecinek

Od niedzieli (08.07) w Gminie Szczecinek odbywała się ewangelizacja gminnych wiosek. Prowadzili ją księża klerycy i siostra zakonna, łącznie 9 duchownych.

Ewangelizacja wiosek to wyjątkowy rodzaj Misji Świętych, trwających tydzień (od niedzieli do niedzieli), podczas których duchowni docierają  w kolejnych dniach do poszczególnych wiosek, gdzie spotykają się z mieszkańcami na wspólnej modlitwie i rozmowach o wierze, życiu, problemach, troskach. Spotkaniom towarzyszą także zabawy z dziećmi, spotkania z młodzieżą i ognisko z całą wioską. Ważnym elementem są odwiedziny w domach gospodarzy poszczególnych miejscowości, które rozbudzają i  pogłębiają ducha wiary mieszkańców wiejskich parafii oraz zachęcają ich do większego zaangażowania we wspólnotę parafialną. Są okazją do wymiany doświadczeń, rozmów o Bogu, kościele.

W tym roku ewangelizacja w Gminie Szczecinek dotarła do takich wiosek jak: Omulna, Żółtnica, Drawień, Wojnowo, Sierszeniska, Buczek i Godzimierz. Organizatorem i inicjatorem tygodniowych spotkań z Ewangelią jest sołtys Godzimierza p. Agata Kucharska.

Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas składa serdeczne podziękowania dla ewangelizatorów za podjętą misję, dla mieszkańców ewangelizowanych wsi za udział w tym niecodziennym wydarzeniu i serdeczne przyjęcie duchownych oraz oczywiście dla p. Agaty Kucharskiej za nieoceniony wkład w organizację tej niezapomnianej inicjatywy.

Zwieńczeniem tygodniowej akcji ewangelizacyjnej była Msza Święta, która odprawiona została w niedzielę 15 lipca br. o godz. 12:30 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gwdzie Wielkiej.

Anna Kopycińska

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region