logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Duże inwestycje w małej gminie. Gmina Szczecinek inwestuje

22.09.2017 14:05
A A A
Zdjęcie do artykułu Duże inwestycje w małej gminie. Gmina Szczecinek inwestuje
fot. WZP.PL

Duże inwestycje w małej gminie - tak określić można ostatnie działania w Szczecinku. Władze gminy zaplanowały termomodernizacje trzech wiejskich świetlic i otwarcie drogi. Z wizytą na Ziemię Szczecinecką wybrał się w czwartek, 21 września 2017 roku wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Termomodernizacja obejmie budynki świetlic w Wilczych Laskach, Turowie i Parsęcku. To w sumie prawie 900 m2 powierzchni. W każdym obiekcie ocieplone będą ściany zewnętrzne. Ponadto prace przewidują pokrycie dachu papą i blachodachówką, a także wymianę okien, drzwi, wentylacji oraz instalacji grzewczej wraz z montażem kotła. Koszt remontów zaplanowanych od listopada br. do listopada 2018 roku, oszacowano na prawie 750 tys. zł. Na realizację inwestycji Urząd Marszałkowski przeznaczy ponad pół mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt Gminy Szczecinek wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 2.5 „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”.

- Świetlice wiejskie stały się miejscami lokalnej integracji i wspólnych spotkań mieszkańców, dlatego tak ważne jest, aby można było w nich korzystać z dobrej infrastruktury. Spore środki unijne, które regularnie przekazujemy naszym beneficjentom pozwolą na wdrożenie proekologicznych działań i poprawę sytuacji. Z pewnością to dobrze zainwestowane fundusze - przekonywał wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Oprócz pozyskania unijnej pomocy na termomodernizację, Gmina Szczecinek otworzy drogę w miejscowości Parsęcko.

- Podobnie jak termomodernizacja naszych świetlic tak i otwarcie drogi wykonaliśmy z myślą o mieszkańcach. Chcemy, aby kierowcy w naszej gminie poruszali się po bezpiecznych trasach. To nie jest nasze ostatnie słowo, tym bardziej, że w tym roku udało się już zbudować drogę w Wojnowie czy Marcelinie - tłumaczył wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

Modernizacja kilometrowego odcinka kosztowała ponad 250 tys. zł. Urząd Marszałkowski dołożył do przebudowy prawie 40 tys. zł. Fundusze te pochodzą z opłat, które samorząd województwa otrzymuje z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej. Program wsparcia funkcjonuje od 18 lat. Do końca 2016 roku udało się zbudować lub zmodernizować na Pomorzu Zachodnim ponad 1200 km dróg dojazdowych do pól lub nieruchomości.

WZP.PL

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region