logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Druhowie z OSP Gwda Wielka mają nowy wóz bojowy [WIDEO]

26.03.2017 11:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Druhowie z OSP Gwda Wielka mają nowy wóz bojowy [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej mają niewątpliwy powód do dumy. Do ich jednostki zawitał nowy wóz bojowy. Pojazd, który wraz z dodatkowym wyposażeniem kosztował 200 tys. zł, został powitany przez druhów i mieszkańców wioski w sobotni wieczór w blasku fajerwerków i wyjącej w tle syreny alarmowej.

Pojazd, który trafił do Gwdy Wielkiej nie jest fabrycznie nowy. Ma 21 lat, ale jak zaznaczają strażacy, jest pełnosprawny, serwisowany i nie odbiega parametrami technicznymi od obecnie produkowanych. Wcześniej był na stanie strażaków z Francji. Zastąpi 33-letniego wysłużonego Stara 244.

Niewątpliwie, nowy samochód przyczyni się do zwiększenia efektywności działań ratowniczych. Podniesie również poziom bezpieczeństwa na terenie gminy i powiatu. Jak mówią druhowie z OSP - teraz szybciej będą mogli docierać na akcje gaśnicze i ratunkowe.

Zakup wozu strażackiego został sfinansowany przez Urząd Gminy w Szczecinku we wsparciu z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region