logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Dostali pieniądze na "Działania Lokalne"

28.07.2018 10:59
A A A
Zdjęcie do artykułu Dostali pieniądze na "Działania Lokalne"
fot. Piotr Rozmus

Pięć umów na łączną kwotę 20 078 zł w ramach programu Działaj Lokalnie, podpisano w Starostwie Powiatowym w Szczecinku. Jeden projekt zrealizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych  z gminy Barwice oraz Stowarzyszenie Nasza Gmina z gminy Szczecinek. Trzy kolejne na terenie gminy Borne Sulinowo zrealizują: Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Kulturalne Folklor oraz grupa nieformalna Babski Klub Optymistek 40+ pod opieką Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.

Program „Działaj Lokalnie” powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP).Głównym celem Programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. Ośrodki Działaj Lokalnie (ODL) to organizacje, które prowadzą lokalne konkursy grantowe. Za ich pośrednictwem rozdzielają środki przekazane przez PAFW oraz pozyskane od samorządów, przedsiębiorców i osób prywatnych.

Ośrodkiem Działaj Lokalnie na terenie  Powiatu Szczecineckiego jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM. Prezes Stowarzyszenia Paweł Mikołajewski oraz Wiceprezes Krzysztof Lis gratulowali beneficjentom oryginalnych pomysłów oraz dziękowali sponsorom: Samorządom Gminnym (gm. Wiejska Szczecinek, Borne Sulinowo, Barwice), Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz  Fundacji im. Stanisława Karłowskiego.

Piotr Rozmus

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region